banner200
banner222
30 Ağustos 2016 Salı 14:40
Türkiye'ye, ABD'den sonra bir tepki de Fransa'dan: Savaş daha da alevlenir
banner188
banner213
banner230

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hollande, Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri tarafından gerçekleştirilen harekatın "çelişkili" olduğunu söyleyerek Fırat Kalkanı operasyonunu eleştirdi.

ABD'nin The New York Times gazetesinin haberine göre, François Hollande salı günü yaptığı açıklamada, Suriye'ye yapılan 'çoklu ve çelişkili askeri müdahalelerin Suriye'yi yerle bir eden savaşı daha da alevlendirme riski taşıdığına' dikkat çekti.YPG VE PYD ELEŞTİRİSİ

'Türkiye'nin sınırlarını koruma ve IŞİD'le mücadele konusundaki endişelerini anladığını' söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı, 'Fransa'nın da destek verdiği ABD liderliğindeki koalisyonun bir parçası olarak IŞİD'le mücadele eden YPG ve PYD güçlerine karşı Türkiye tarafından yapılan eylemleri' eleştirdi.

'Suriye konusunda Rusya ile işbirliği çağrısı' da yapan Hollande, Ekim ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Fransa'ya davet edeceğini söyleyerek 'Rusya'nın müzakerelerdeki aktörlerden biri olması gerektiğini' vurguladı. Hollande ayrıca "en büyük önceliklerinin çatışmalara bir son verilip müzakerelere dönülmesi' olduğunun altını çizdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.08.2016 14:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol