banner200
banner222
17 Nisan 2016 Pazar 17:41
Türkiye’de internetten uçak bileti alanların % 64’ü erkek
banner188
banner213
banner230

Yaşanan değişimler turizm ve havacılık sektörlerini geliştirirken tüketiciler cephesinde ise kolaylığı ve bütçe tasarrufunu getirdi. Hatta kısa bir süre önce açıklanan global online ticaret araştırması verilerine göre Türkiye, %60’lık oran ile online alışverişte en fazla seyahat satın alınan ülkeler arasında 3. sırada yer alıyor.


İnternetten uçak bileti alanların %64’ünü erkekler, %36’sını ise kadınlar oluşturuyor. Kullanıcıların yaş aralığına baktığımızda ise 19-29 yaş arasındaki kişilerin %44’ünü oluşturduğunu görüyoruz. İnternet üzerinden uçak bileti en çok pazartesi günleri satın alınıyor. En çok satış yapılan saatler 20:00 ve 21:00 olsa da gün içinde her saatte yapılan satışlar birbirine yakın düzeyde seyrediyor. Türkiye’de internetten uçak bileti alanlar yurt içinde sırasıyla en çok İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana ve Trabzon’a uçuyorlar. Yurt dışında da ilk tercihin Almanya olduğunu görüyoruz. Onu Azerbaycan, Hollanda, Fransa, Irak ve Ukrayna takip ediyor.
Türkiye’de internet üzerinden uçak bileti satan Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol en çok bilet alımının yapıldığı yerleri İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep, Samsun, Kıbrıs ve Van olduğunu söylüyor. Kullanıcılarının uçak bileti alırken %80 oranında kredi kartından tek çekim yaptırmayı tercih ettiğini söyleyen Erol sadece %20’lik bir kısmın taksitli olarak bilet aldığını ve mobil satışlara baktığımızda ise bu oranın özellikle son bir yılda çok hızlı büyüdüğünün altını çiziyor.

iPhone 7’nin Ekranı Galaxy S7’den Bile İyi Olabilir

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.04.2016 17:41
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol