20 Nisan 2016 Çarşamba 21:00
Türker Ertürk’ten İlker Başbuğ’u kızdıracak sözler

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’u Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını durdurmadığı için eleştirerek “ABD’nin Savunma Bakanlığı Pentagon’a FBI girebilir mi? Asla, kafasına kurşun sıkarlar” dedi.

Ergenekon davası avukatlarından Zeynep Küçük, emekli Tümamiral Soner Polat ve emekli Tuğamiral Türker Ertürk KRT TV'de Ferit Atay'ın sunduğu “SorguluYorum” adlı programına konuk oldu.

“KAFASINA KURŞUN SIKARLAR”

TSK’ye yönelik Ergenekon ve Balyoz operasyonlarına ilişkin “Ben durdururdum” diyen emekli Tuğamiral Türker Ertürk, “Kozmik Oda’ya ben ve sayılı birkaç kişi girebilirdi. ABD’nin Savunma Bakanlığı Pentagon’a FBI girebilir mi? Asla, kafasına kurşun sıkarlar” diye konuştu.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk,Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’u eleştirdi. Deniz Harp Okulu komutanı olarak Cemaat’i okuluna sokmadığını belirten emekli Tuğamiral Türker Ertürk, “İlker Başbuğ beni korumadı, öğrencilerini, teğmenlerini korumadı. Tabi ki karşı tarafta değildi ama asker demek komutan demek savaşan insan demektir. Emrindekileri koruyamadı, kurumunu koruyamadı, bak kendisi bile içeriye girdi.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 20.04.2016 21:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol