banner200
banner222
10 Ekim 2016 Pazartesi 13:22
Türk öğrenciye Kanada'dan teşekkür mektubu
banner188
banner213
banner230

Geçen yıl İzmir SEV Ortaokulu sekizinci sınıf öğrencisi olan Atahan Dökme, dünyada tüm okullarda eş zamanlı yapılan 2016 Uluslararası Gauss Yarışması’na katılıp, 150 tam puan alarak, altın madalya ve onur ödülüne (honor roll) layık görüldü. İzmir SEV’den mezun olan ve bu yıl Robert Kolej'de lise öğrenimine devam eden Atahan Dökme’ye, CEMC Direktörü Ian VanderBurgh, bir tebrik mektubu ve İzmir SEV öğretmenlerine de teşekkür maili gönderdi. CEMC Direktörü Ian VanderBurgh, İzmir SEV Ortaokulu öğretmenlerine hitaben yazdığı teşekkür e-postasında şöyle dedi: 

"Geçtiğimiz bahar ayında Gauss yarışmasında okulunuzdan mükemmel bir puan kazanan öğrencinizi/öğrencilerinizi kutlarız. Sadece doğal yetenek böyle yüksek bir sonuç almak için tek başına yeterli değildir. Okulunuzdaki matematik öğretmenleri de bu başarı için tebriği hak ediyor. Matematik eğitimine verdiğiniz destek için teşekkür ederiz."

Yarışmada ilk 100’e giren Atahan Dökme’ye yazdığı mektubuna ise "2016 Gauss Yarışması’nda elde ettiğin mükemmel sonuçtan dolayı seni kutluyorum" diyerek başlayan CEMC Direktörü VanderBurgh, şu ifadeleri kullandı:

"Bu, senin gurur duyman gereken büyük bir başarıdır. Onbinlerce katılımcı arasından böylesine büyük bir başarı elde eden sadece birkaç yüz katılımcıdan birisin. Matematikten keyif almaya ve böylesine büyük başarılara imzanı atmaya devam edeceğini umuyorum. Matematik günümüzde dünyanın en çok ilgi çeken ve en önemli çalışma alanlarından biridir. Websitemiz cemc.uwaterloo.ca. aracılığıyla birçok ilginç kaynağa ve fikire ulaşabilirsin."

"BAŞKA YARIŞMALARA DA KATILMALISIN"

“Başka yarışmalara da katılarak, gelecekte adını diğer başarı listelerine yazdıracağını umuyorum" diyen Direktör VanderBurgh, şöyle devam etti:

"Lütfen hiç hatasız, mükemmel sonuçlar almazsan moralini bozma. Hayatın birçok alanında olduğu gibi, yapılan hazırlık çalışmalarından alınan keyif ve haz çok daha fazla olmaktadır. Mektubuma son verirken, Matematik ve Bilgisayar Eğitimi Merkezi’ndeki tüm çalışanlar adına seni tekrar tebrik eder, başarılarının devamını dilerim."  Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.10.2016 13:22
Anahtar Kelimeler:
EğitimHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol