banner200
banner235
banner225
11 Temmuz 2016 Pazartesi 17:20
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Almanya'da şirket kurdu
banner188
banner213
banner230TAI GmbH, tasarım, geliştirme, gövde imalatı, destek hizmetleri alanında faaliyet gösterecek. Şirket aynı zamanda potansiyel uzay ve havacılık şirket alımları konusunda da yetkili olacak.

Son yıllarda Avrupa ve ABD pazarında büyümeyi hedefleyen TAI, Airbus, Boeing gibi şirketlere parça imalatı ve tasarım konularında iş birliğini artırmak için yabancı şirket satın almak amaçlı görüşmeler gerçekleştiriyor. Halen TAI bir Alman firmasını satın almak için de müzakerelerde son aşamaya geldi. Adı açıklanmayan Alman şirketin alımının önümüzdeki günlerde tamamlanması hedefleniyor.

TAI Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Avrupa'daki en önemli havacılık ve uzay sanayii merkezlerinden biri olan Hamburg’ta bir şirket kurmanın, büyüme stratejilerinin bir parçası olduğuna dikkat çekerek bölgedeki ağırlıklarını artırmak istediklerini söyledi.

AİBUS İLE İŞBİRLİĞİ

TAI bu hareketi Avrupa’daki uzay ve havacılık sektörü ile ve asıl olarak Airbus Grubu ile kaynaşma yolunda stratejik bir adım olarak değerlendiriyor. Airbus’ın hem sivil hem de askeri projelerinde alt yüklenicisi olan TAI, bu şirketle iş birliğini artırmayı öngörüyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.07.2016 17:20
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol