banner200
banner222
15 Şubat 2016 Pazartesi 17:40
Turizm sektöründen hükümete öneri: Yurtdışına çıkış yasaklansın
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın" çağrısına ilginç bir öneri ile destek geldi. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunarak, bu konuda hükümetin radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi.

"Yaptırım olmazsa iç turizm pazarı canlanmaz" diyen Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, "Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için bir takım yasaklar, vergi yükleri konulmalı. Yoksa tatilci kimseyi dinlemez alır bavulunu yurt dışına gider. Rusya bunu yapıyor. Hatta İran'da bile var. Vize zorluğu ve yurtdışına çıkış harçlarının artırılması tatilciyi otomatikman iç pazara çevirir. Yaptırım olmadan, tedbir almadan bu iş olmaz. Biz bu tür tedbirleri acilen bekliyoruz" dedi.

Bu öneriye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, "Turizmde zorlama olmaz" diyerek karşı çıkarken, Prontotour'un sahibi Ali Onaran ise, "Açıklama talihsiz. Zorlama yerine oteller yerli turiste indirim yapsınlar" tepkisini verdi. (Kaynak: Hürriyet/Posta)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2016 17:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol