banner200
banner222
25 Mayıs 2016 Çarşamba 19:40
Tunceli'de 11 yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi
banner188
banner213
banner230

Valilikten yapılan açıklamada, Tunceli-Erzincan karayollunda seyahat eden vatandaşlara yolda kısa süreli duraklama, piknik yapılmaması konusunda uyarılarda bulunularak şöyle denildi:
"Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, aşağıda koordinat bilgileri yazılı Tunceli İli, Tunceli Merkez, Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgede 26 Mayıs 2016 -9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır. Ayrıca sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür - Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35'inci kilometresi'si (Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45'inci kilometresi (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13'üncü kilometresi (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37'inci kilometresi (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması hususunda vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu kararla ilan edilen geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edilen bölge koordinatları aşağıda verilmiştir."

Açıklamada, güvenlik bölgesi ilan edilen yerler şöyle sıralandı:

Tunceli il merkezi: Hanköy Mahallesi, Tokluk Yayla Evleri, Ahpanos Vadisi, Alacak Köyü, Tokluk bölgesi, Peter Mahallesi. Nazımiye İlçesi: Dokuzkaya Köyü bölgesi, Doğantaş ve Tavuklu köyü bölgeleri.
Ovacık İlçesi: Sal Deresi Vadisi ve Pişiktaşı bölgesi, Karaoğlan Dağı bölgesi, Yarpuzlu Mahallesi ve Alisırtı Geçidi.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

banner229
Son Güncelleme: 25.05.2016 19:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol