banner200
banner235
banner225
26 Eylül 2016 Pazartesi 16:00
Tuncel: AKP, cemaatin hazırladığı dosyaları sahipleniyor
banner188
banner213
banner230

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partisinin MYK toplantısından önce basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Tuncel, 11 bin 285 öğretmenin açığa alındığını belirterek, bu öğretmenlerin gözaltı ve ihraç furyasıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü.

'ETNİK TEMİZLİK YAPILIYOR'

Her gün bir operasyonla uyandıklarını, AKP hükümetinin şuan yaptığının etnik temizlikten başka bir şey olmadığını iddia eden DBP Eş Genel Başkanı Tuncel şöyle konuştu:

"Aldığımız duyumlara göre 40 bin'e yakın memur da görevden alınaktır. Hepsinin gerekçesi aynı; bu insanların PKK'ya üye oldukları veya üye olabileceklerine dair. Bu aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin yaklaşımıyla alakalı bir durum. Aslında bütün Kürtleri terörist gören zihniyetin bir yaklaşımıdır. AKP hükümeti şuan cemaate karşı mücadele ettiğini söylüyor. Cemaati terör örgütü olarak tanımlıyor ama, cemaatin hazırladığı dosyaları da sahipleniyor. Şuan ki dosyaların hepsi geçmiş dosyalar ve bu cemaatçi polis, hukukçuların, yargıçların, savcıların hazırladığı dosyalara şimdi AKP 4 elle sarılmış durumda ve DBP'yi, Kürt halkının demokratik siyasetini engellemek konusunda bir araç olarak kullanıyor."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.09.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol