banner200
banner235
banner225
29 Nisan 2016 Cuma 18:20
Trabzonspor'dan Kulüpler Birliği'ne: Sorunlar 2 dakikayla çözülmez
banner188
banner213
banner230

Trabzonspor, Kulüpler Birliğinin başlattığı 2 dakika düşün kapanyasına katılamam kararı aldı. Söz konusu metinde eksiklerin olduğunu ifade eden Bordo - Mavili ekip, resmi siteden "Türk futbolundaki sorunlar 2 dakikayla çözülmez" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Kulüpler sosyal medyadan "2 dakika düşün" dedi

TRABZONSPOR'UN YAPTIĞI AÇIKLAMA:

Kulüpler Birliği’nin başlattığı “2 dakika düşün” kampanyasına söz konusu metnin içeriğinin eksikliklerle dolu olması nedeniyle onay vermediğimizi ve kabul etmediğimizi açık bir dille ifade ediyoruz. Süper Lig’de bu hafta oynanacak karşılaşmalarda uygulanacak bu kampanyanın, aşağıdaki metinde belirttiğimiz unsurların da yer almasıyla anlamlı olacağını kaydediyor, futboldaki sorunların çözümü için değil 2 dakika 2 yıl düşünmenin bile yetersiz olduğunu vurguluyoruz.

Öncelikle bu hareket gerçekten temiz futbol ve güzel oyun isteyenlerle yürütülmelidir. Spora, topluma, hakemlere futbolun tüm değerlerine gösterilmesi gereken saygıyı ve futboldan uzak olması gereken şike, teşvik, ırkçılık, yanlı hakem kararları gibi güzel oyunu çirkinleştiren faktörleri hatırlatabilmek için, sağduyulu ve buna inanan bir zihniyet ile tek vücut olmalıyız.

Bu hareket, evet, sadece sahaya girip hakeme saldıran taraftara yönelik olmamalıdır. Bizi bu noktaya getiren herkese ve istediği sonucu alamayınca kendini kaybedip Türk futbolunu zedeleyen her söyleme, itibarını yok eden her eyleme karşı olmalıdır. Ayrıca…

Sinirlerine hakim olamayan yöneticiye…

Halkı kışkırtan tribün liderine…

Provokasyoncuya…

Haddini aşan yorumcuya…

Profesyonel olması gerekirken öfkesine yenilen oyuncuya…

Kazanmak adına her yolu mübah gören kulüp yöneticilerine…

Kuralları adil uygulamayanlara…

Şikeye…

Teşviğe

Irkçılığa…

Antrenörün başını yarana…

Sahaya girip futbolcuya saldırana…

Taraftarı tribünden aşağıya atanlara… Bıçaklayanlara… Ölümüne sebep olanlara…

Polis araçlarını yakanlara…

Manipülasyona…

Kısacası bugün geldiğimiz noktaya bizi getiren her şeye karşı olmalıdır.

Trabzonspor Kulübü olarak diyoruz ki… Futbolu bu hale getirenleri en azından 2 dakika utanmaya ardından 2 dakika düşünmeye, sonrasında gerçekten futbola saygıya, adil ve güzel oyuna davet ediyoruz...”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.04.2016 18:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol