banner200
banner222
16 Şubat 2016 Salı 11:21
Toshiba bilgisayar üretimini durduruyor mu?
banner188
banner213
banner230

Bilgisayar üreticileri için tam anlamıyla hayal kırıklığı olan 2015’te bilgisayar sevkiyatında rekor düşüş yaşandı. Bu ortamda pek çok üretici için radikal önlemlere hazırlandığı söylentileri de yayıldı. Toshiba da bunlardan biri ve şirket bugün bilgisayar üretim departmanını kapatacağı yönündeki söylentileri yalanlamak zorunda kaldı.

Webrazzi'de yer alan habere göre Toshiba‘nın basın sözcüsü, şirketin bilgisayar üretim departmanını kapatıp Çin’in Hangzhou şehrinde bulunan fabrikasını da satıcağına yönelik ortaya çıkan dedikoduların doğru olmadığını söyledi. Japonya merkezli gazete Sankei, Toshiba’nın finansal raporlarında hatalı işleler tespit edilmesinden sonra bilgisayar üretim departmanını yeniden yapılandırmak için çalışmalara başladığı iddialarını gündeme getirmişti.

Yine Sankei’nin ortaya attığı iddialardan bir tanesi olan Toshiba, Fujitsu ve VAIO‘nun bilgisayar üretim departmanlarını birleştireceği yönündeki bilgi ise henüz netleşmiş değil. Gazeteye göre Toshiba sahip olduğu Dynabook markasını Fujitsu ve VAIO fabrikalarına sevk ederek maliyetlerini azaltmak için daha çok tasarım ve ve geliştirmeyle ilgilenmek istiyor. Bilgisayar üretim departmanını kapatmayacağını açıklayan Toshiba’nın nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.02.2016 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol