banner200
banner235
banner225
16 Şubat 2016 Salı 11:00
Torbalı'nın kanal altyapısı yenileniyor
banner188
banner213
banner230

Torbalı ilçesinin Türkmenköy, İnönü, Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Çakmak, Çaybaşı, Pamukyazı, Subaşı Atatürk, İnönü, Şehitler ve Eğerci mahallelerinde kanal çalışmalarına başladı. Bu bölgelerde eskiyen hatlar yenilenecek, çapları büyütülecek, kanalı olmayan yerleşim yerleri de sağlıklı kanal altyapısına kavuşturulacak.

Ayrancılar bölgesinde yer alan Türkmenköy, İnönü, Mustafa Kemal Paşa, Fevzi Çakmak ve İnönü mahallelerine, 73 kilometrelik kanal hattı döşenecek. Bununla toplanan evsel atık sular, Ayrancılar-Yazıbaşı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde arıtılacak. Ayrıca bu bölgelere 6 kilometrelik yağmur suyu hattı döşenerek, kanal ile yağmur suları ayrılacak. İmalat çalışmaları, 2017 Eylül sonunda tamamlanacak.

Evsel atık suların foseptiklerle toplandığı Çaybaşı, Pamukyazı, Şehitler, Eğerci, Subaşı Atatürk ve İnönü mahallelerine ise 30 kilometrelik kanal hattı döşenecek ve üç adet terfi merkezi yapılacak. Bu çalışmalar, 2016 Temmuz sonunda tamamlanacak. Bu bölgelerdeki evsel atık sular da Torbalı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne bağlanacak.

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.02.2016 11:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol