banner200
banner235
banner225
30 Eylül 2016 Cuma 00:40
TGC: Gazeteler ve TV kanalları kapatılmamalı
banner188
banner213
banner230Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu çok sayıda TV kanalının kapatılmasına tepki gösterdi. TGC'den yapılan açıklama şöyle:


“Çağdaş  demokrasiler farklı görüşlere tahammül rejimleridir. Bütünüyle medyanın  karşı çıktığı darbe girişiminin ardından başlayan OHAL sürecinde ne yazık ki, medya kuruluşlarının kapatılma süreci devam etmektedir.

Son olarak dün akşam saat 20:00 itibariyle, aralarında Hayatın Sesi’nin de içinde olduğu çok sayıda kanalın yayını, herhangi bir gerekçe gösterilmeden TÜRKSAT tarafından durdurulmuştur. OHAL ilanından bu yana 100’den fazla gazeteci tutuklanmış, 2 bin 500’e yakın gazeteci işsiz kalmıştır. 115 gazetecinin sürekli kartı, 660 gazetecinin sarı basın kartı iptal edilmiştir.


İktidarla aynı görüşü paylaşmayan gazeteciler hedef gösterilmekte asılsız ihbarlarla gözaltına alınmaktadır. OHAL Başbakanın ifade ettiği gibi sadece devlete uygulanmalıdır. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için çalışan gazetecilerin hedef alınmasından vazgeçilmelidir. Gazetecilik suç değildir. Sahada çalışan haberciler olağan şüpheli olarak görülmemelidir. Gazeteler ve tv kanalları kapatılmamalıdır. Gazetecilik mesleğinin suç olarak görülmediği bir ortamın gerçekleşmesini umutla bekliyoruz.”

12 TV, 11 radyo kanalı kapatıldı

'nın İMC TV de kapanıyor iddiasına kanalın genel koordinatöründen yanıt geldi

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.09.2016 00:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol