banner200
banner222
06 Mayıs 2016 Cuma 22:20
TGC: Can Dündar'a sıkılan kurşunu lanetliyoruz!
banner188
banner213
banner230

 


"Can Dündar'a Erdem Gül ile birlikte yargılandıkları mahkemenin önünde çok sayıda polisin gözleri önünde kurşun sıkıldı. Bu saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.


Sadece habercilik yaptıkları için suçlanan ve hedef gösterilen meslektaşımızın bu saldırıda yara almaması sevindiricidir. Ancak NTV muhabiri Yağız Şenkal bu saldırıda yaralanmıştır. Can Dündar'a ve Yağız Şenkal'a 'geçmiş olsun' diyoruz.


Meslektaşımıza yönelik saldırının zemini aylardır hazırlanmaktadır. Can Dündar ve Erdem Gül sadece gazetecilik yaptıkları için yargılanmalarına rağmen 'algı operasyonuyla' 'casus', 'terörist' diye suçlanmışlar, hedef gösterilmişlerdir.


Çağdaş demokratik ülkelerde siyasetçiler gazetecileri tehdit etmez, hedef göstermez. İktidara göre dünyanın en özgür basını olan Türkiye'de nefret söylemiyle gazeteci cinayetlerinin zeminin hazırlanması bir insanlık suçudur. TGC Basın Müzesi'nde her siyasi görüşten öldürülmüş 65 gazetecinin fotoğrafı asılıdır.


'Derin devleti ortadan kaldıracağız' diye yola çıkan iktidar Hrant Dink'ten sonra bir gazetecinin daha öldürülmemesini sağlamakla yükümlüdür. İktidarı, muhalefeti ve tüm siyasetçileri halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için bu saldırıyı kınamaya ve gazetecilere yönelik sözlü, fiziksel tüm saldırılara karşı gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 06.05.2016 22:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol