banner200
banner235
banner225
13 Ağustos 2016 Cumartesi 13:00
TFF'deki cadı avına CHP'den soru önergesi
banner188
banner213
banner230

TFF’deki PDY ve FETÖ operasyonunda, Atatürkçü, laik, demokrat isimlerin hedef alınması konusu Mecis gündemine taşındı. Cumhuriyet gazetesinin dünkü sayısındaki, “FETÖ’cü dediler, Atatürkçüleri gönderdiler” haberi üzerine İstanbul CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Görevden almaları TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Yaşam ve inanç tarzı ile cemaatle asla yan yana gelemeyecek kişilerin de görevden alındığı ifade edilmekte, görevden alınmalarda ne yazık ki; ‘kurunun yanında yaş da yanar’ özdeyişi gerçekleşmiş durumda” dedi. Görevden alınmalarla ilgili hangi kriterlerin göz önüne alındığının da bilinmediğini belirten Yarkadaş, Atatürkçü kimlikleriyle bilinen insanların büyük mağduriyet yaşadıklarını duyuyoruz” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge sunan CHP’li Yarkadaş, şu soruları yöneltti:

-TFF’de yaşanan görevden alınmalarda hangi kriterler göz önüne alınmıştır?

-TFF HGD yönetimlerinde yer alıp eski AKP Milletvekili ve Başkan Abdurrahman Arıcı’ya muhalefet yapan isimlerin de soruşturma kapsamında görevden alındığı doğru mudur?

-Görevden alınmalarla alakalı listeyi kim ya da kimler ne şekilde hazırlamıştır? “Atatürkçü tasfiyesi” yapıldığı iddiaları doğru mudur?

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.08.2016 13:00
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol