banner200
banner222
17 Mayıs 2016 Salı 06:40
Tek elli piyanist Nicholas McCarthy İstanbul'a geliyor
banner188
banner213
banner230

Müzik otoriteleri tarafından dünyanın en başarılı piyanistleri arasında gösterilen Nicholas McCarthy, İstanbullular'a unutulmaz bir gece yaşatacak.

Omia İnşaat sponsorluğunda Piu Entertainment organizasyonuyla İstanbullular ile buluşacak olan Nicholas McCarthy, ümitsizliğe karşı inancın simgesi.

1989’da sağ eli olmadan dünyaya gelen Nicholas McCarthy, Beethoven’ın Waldstein Sonatı’nı dinledikten sonra piyano çalmaya karar verdi. McCarthy, bazı müzik okullarından gelen red cevaplarına ve yetkililerin seçmelere katılmasının bile zaman kaybı olduğunu söylemesine aldırmaksızın büyük bir konser piyanisti olma hayaliyle 14 yaşında müzik serüvenine başladı.

Yeteneğine güvenen McCarthy söylenenlere kulak asmadı ve rüyasını gerçeğe dönüştürmek için elinden geleni yaptı. 2012 yılında Londra’daki Royal College of Music’ten mezun olmayı başaran McCarthy, başta İngiliz basını olmak üzere, tüm dünya basınının dikkatini çekti. Aynı sene Paralimpik Oyunları'nın kapanış seremonisinde Coldplay ile birlikte sergilediği performans büyük beğeni topladı ve dünyanın çeşitli ülkelerinde verdiği konserlerde insanları kendine hayran bıraktı.

İngiliz piyanist bu müzik yolculuğunu, Warner Classics ile imzaladığı sözleşmenin ardından 2015 yılında çıkardığı 17 parçadan oluşan ilk albümü "Solo" ile taçlandırdı. Londra’nın ilk engelliler orkestrasının da bir üyesi olan Nicholas McCarthy, özellikle savaşta tek elini kaybeden piyanist Paul Wittgenstein'ın sadece sol el için yazılmış piyano eserlerini çalıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.05.2016 06:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol