banner200
banner235
banner225
19 Temmuz 2016 Salı 15:40
Tanklarla hatıra fotoğrafı
banner188
banner213
banner230

Darbe gecesi İzmit'te Seymen Kışlası'ndan hareket ederek Sakarya'ya giden 4 tank, 1 zırhlı personel taşıyıcı ve 1 askeri araç, D-100 Karayolu'nu takip ederek ilerlerken Kartepe'nin Eşme Mahallesi'nde halk tarafından durduruldu. Vatandaşlar tankların ilerlemesini izin vermedi. Tankların hareket etmemesi için önlerine ve arkalarına belediyeye ait kamyon ve bir iş makinesi çekildi. Darbe gecesinden bu yana 4 tank, 1 zırhlı personel taşıyıcı ve 1 askeri araç yolda beklerken, polis ise o günden bu yana tankların başında nöbet tutuyor.

Darbe girişimini engellemenin mutluluğunu yaşayanlar ise tankları görünce durarak hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Güçlükle tankların üzerine çıkanlar Türk bayrakları ile fotoğraf çektiriyorlar. Tankın üzerinde hatıra fotoğrafı çektirenlerden Özcan Demir darbe engellendiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Ülkede biz huzur istiyoruz. İçimizde vatan sevgisi var. Vatana millete hayırlı olsun. Bu ülkeye huzur lazım. Böyle birşey olmaması gerekiyordu. Mutluyuz engellendiği için" dedi.Aydın Ataş tankların durdurulmaması durumunda perişan olacaklarını belirterek, "Vatanımız için herşeyi yaparız. Önce vatan. İyi ki tankları durdurdular. Eğer durdurmasalardı ihtilal olacaktı ve hepimiz perişan olacaktık. Yaşasın Türk halkı" diye konuştu.

Hasan Karabulut ise, "Bu millet demokrasiye bağlı bir millettir. Ona buna pabuç bırakacak bir millet değildir. Bizim dedelerimiz şehit gitmiştir. Bu memleketin kıymetini onlar bilmiştir ve bize teslim etmişlerdir. Bizde bunu torunlarımıza temiz bırakacağız. Vatan sağolsun herşey vatan için" dedi.
Bu arada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi darbe girişiminin engellenmesinin ardından D-100 Karayolu üzerinde bulunan birçok üst geçide üzerinde Türk bayrakları bulunan 'Hakimiyet Milletindir' yazılı afişler astı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.07.2016 15:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol