banner200
banner222
30 Nisan 2016 Cumartesi 04:20
Taksim’de ısrar eden de var
banner188
banner213
banner230

Birleşik Kamuİş Konfederasyonu Taksim’de kutlama kararı aldı. DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası da Taksim’e yürüyecek.

Türkiye’nin en fazla üyeye sahip işçi konfederasyonu Türk-İş merkezi kutlamaları Çanakkale’de yapacak. Türk-İş Ankara’da ise DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ile birlikte Kolej Meydanı’nda kutlayacak. Ankara’daki kutlamalar saat 11.00’de Kurtuluş Kavşağı’ndan başlayacak. Hak-İş Konfederasyonu ise bu yıl kutlamaları Sakarya’da yapacak.

Birleşik Kamu-İş Taksim’de

En fazla üyeye sahip memur konfederasyonu olan Memur-Sen, Kahramanmaraş’ta kutlayacak. Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu da şehitler nedeniyle bu yıl kutlama yapmayacak. Türk İş’e bağlı Gıda İş de Rize’de kutlama kararı aldı. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlama kararı aldı. Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kurulu, “Taksim, biz emekçilerin vazgeçilmezidir. Taksim 1 Mayıs’ın simgesidir. Taksim’den vazgeçmek demek, ülkemizden vazgeçmek demektir. Ne Taksim’den vazgeçeriz ne de ülkemizden vazgeçeriz” açıklamasını yaptı.

Öte yandan, CHP Genel Merkezi de il başkanlıklarına yazı göndererek 1 Mayıs kutlamalarına katılım sağlanması konusunda gereken tüm çalışmaların yapılmasını istedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.04.2016 04:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol