banner200
banner222
02 Temmuz 2016 Cumartesi 13:20
Taburcu oldu, o anları anlattı:  Kafamı bombanın patladığı yere doğru çevirdiğimde...
banner188
banner213
banner230

Terör örgütü mensuplarınca Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen saldırıdan yaralı olarak kurtulan taksi şöforu Emre Çetin tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduktan sonra Havalimanı taksiciler kooperatifi’ne gelerek çalışma arkadaşlarıyla buluştu. Kimsenin görmek istemediği anları yaşadığını belirten Çetin o dehşet anları anlattı. Saldırı sırasında sol bacağına kurşun; ensesine ise şarapnel parçaları isabet eden taksici Emre Çetin “Önce otopark tarafından tabanca ile üç el ateş sesi geldi. Biz daha ne olduğunu anlamadan otomatik silahlarla uzun bir süre ateş sesi geldi. Sonra ne taraftan geldiklerini bilmiyorum önde bombayı patlatan, arkada ona ateş eden güvenlik görevlisi vardı. Ateş ederek bombacıyı vuran kişi ‘uzaklaşın bomba var’ dedi.

Bombacının vurulmasının ardından arabasının arkasına geçerek yere yattığını ifade eden Çetin, “Bir patlama oldu. Toz duman… Çok hızlı gelişti zaten olay. Sürünerek çıktım arabanın altından ve kafamı bombanın patladığı yere doğru çevirdiğimde kimsenin görmesini istemediğim bir görüntüyle karşılaştım” diye konuştu.

YARALI TURİSTİ ARABAMA BİNDİRDİM

Patlamanın ardından yerden sürünerek kalktığını ve arabasını çalıştırarak oradan uzaklaşmak istediğini ifade eden “Arka tarafımdaki o manzarayı gördükten sonra yardım edebileceğim birisinin olmadığını anlayınca önce arabaya bindim havalimanının çıkış istikametine doğru sürmeye başladım. İlk önce kendi taksici arkadaşlarımızdan bir tanesinin yaralanmış olduğunu gördüm önce onu aldım. Biraz daha devam ettik turist Rus bir bayan İngilizce ‘Yardım Et’ diyordu. İndim arkadaşıma da yardım etmesini söyledim ve onu da kendi aracıma arka koltuğa koyduk. Tekrar arabaya bindim ve durağa gitmek geldi aklıma. Bu esnada patlamadan önce açılan ateş sonucunda ben yaralanmışım. Bacağımda ve ensemde sırıklar var, dizimde bir yara var. Henüz kurşun içeride, alınmadı” dedi.

BİZ YARALILARA YARDIM ETTİK BİZİ KARALIYORLAR

Saldırının ardından kamuoyunda olay yerindeki bazı taksicilerin yolcuları taşımak için fahiş paralar istediği iddialarına tepki gösteren taksici Emre Çetin, “Bizi karalamaya çalışan bir takım insanlar var, gündemde bu haberler. Onları kınıyorum. O haberi ortaya atanın kim olduğunu bilmiyorum. Çünkü üç gündür hastanede yatıyorum. Karşı karşıya gelmek istiyorum o insanla. Bu yalan olayını ortaya atan, bu iddiayı ortaya atanla bizzat karşı karşıya gelmek istiyorum. Umarım geliriz. Atatürk Havalimanı taksicilerinin tamamı orada herkes birbirine ‘ona yardım et’, ‘bak orada da yatıyor’ deyip arabalarını doldurabildikleri kadar yaralı insanla doldurup perondan çıkış yapıyorlardı. Hepsini kınıyorum” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.07.2016 13:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol