banner200
banner222
15 Nisan 2016 Cuma 09:20
Sur sır olarak kalmasın
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Ankara milletvekilleri Murat Emir ve Necati Yılmaz, İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi ve Didem Engin ile Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut dün Diyarbakır’a gitti. Heyet ilk olarak Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Sur ilçesinde büyük tahribat yaşandığını vurgulayan Kışanak yasağın sürdüğü 5 mahallede ne yaşandığını taşınan hafriyat kamyonlarından bildiklerini söyledi. Anlı ise, başka bir CHP heyetinin Hakkâri’de inceleme yaptığını anımsatarak CHP’nin oluşturduğu heyetlerin zor günlerde kendilerini ziyarete gelmesinden mutlu olduklarını belirtti.

Operasyonların tamamlanmasına karşın yasağın hâlâ 5 mahallede sürdüğü tarihi Sur ilçesinin Gazi Caddesi’nde esnafı ziyaret eden CHP heyeti, Diyarbakırlılar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sokağa çıkma yasağı ve ardından alınan kamulaştırma kararına tepki gösteren yurttaşlar, CHP’den konuyla daha çok ilgilenmelerini talep etti. Yurttaşlar kamulaştırma kararı sonrasında devletin kendilerine para verileceğinden söz ederken “Biz para istemiyoruz, insanca ve evlerimizde yaşamak istiyoruz” dediler.

Yüksekova’ya girmelerine izin verilmeyen Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak başkanlığındaki CHP heyeti ise dün Bitlis’te incelemelerde bulundu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 09:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol