banner200
banner235
banner225
23 Mart 2016 Çarşamba 20:40
Sosyal medya iki gündür ayakta: Çocuk istismarcıları Türkiye'de korunuyor
banner188
banner213
banner230

Türkiye’de yaşanan çocuk tecavüzleri geçtiğimiz günlerde twitter' epeyce gündemde kalarak dünya gündemine de girmişti. Bu kapsamda Türkçesi, “Türkiye’deki çocuk tecvüzlerini durdurun” olan #StopChildRapeInTurkey etiketi sosyal medyada paylaşıma açılmış ve uzun süre gündemde kalmıştı.

Türkiye’de dakikalar içerisinde birinci sıraya yükselen konu başlığına bir çok tanınan isim de destek vermişti.

AİLE BAKANI'NIN SÖZLERİNE TEPKİ DEVAM EDİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Ensar Vakfı'na destek veren, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı'nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz" sözlerinin infial yaratması sonucu twitter kullanıcıları tepkilerini ortaya koymaya devam ediyor.

SOSYAL MEDYA 2 GÜNDE 3 ETİKETLE GÜNDEMDE

twitter'da kullanıcılar 2 gün arayla 3 etiketi Türkiye ve Dünya gündemine sokarak bakanın istismar olayını savunucu sözlerini çok fazla insana ulaştırmış oldu. Sosyal medya twitter kullanıcıları bugün #ÇocukİstismarcısıAKP etiketini açarak Türkiye gündeminde birinci sıraya sokmasının ardından #ChildAbusersProtectedInTurkey (Çocuk istismarcıları Türkiye'de korunuyor) etiketini de arkasından ikinci sıraya yerleştirmesini sağladı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.03.2016 20:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol