banner200
banner222
30 Eylül 2016 Cuma 15:00
Sokağa çıkma yasakları esnafı vurdu: Nusaybin'de 2500 iş yeri zarar gördü
banner188
banner213
banner230

Nusaybin'de başlatılan operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı halen 6 mahallede  devam ediyor. Çatışmalar ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçedeki esnaf büyük zarar gördü.

"NUSAYBİN 10-20 YIL GERİYE GİTTİ"

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdulgani Bilge, ilçe merkezinde faaliyet yürüten bin esnafın iflas ettiğini, çatışmalardan kaynaklı 2 bin 500 esnafın işyerinin de hasar gördüğünü söyledi. Başkan Bilge, devletin esnafın işyerinin onarılması adına şimdiye kadar herhangi bir destekte bulunmadığını, esnafın kendi imkanları ile işyerlerini onarmaya çalıştığını anlattı. Abdulgani Bilge, şunları söyledi:

"Son bir sene içerisinde meydana gelen olaylardan dolayı ilçemizdeki esnafımızın iş ve ekonomik hayatı büyük bir felakete sürüklemiştir. Ticaretimiz sekteye uğradı, ilçemiz hem sosyal, hem de ekonomik olarak 10-20 yıl geriye gitti. Her gün onlarca esnafımızın çaresizliğine şahit oluyoruz. İş yerleri kapalı olan esnaflarımız çek, senet, vergi borcu, banka kredileri ödeyemediği gibi işyeri ve evleri tahrip olan esnafımız, günlük hayatını  idame etmek için başkasının yanında yevmiye ile çalışmak zorunda kalmıştır. Esnafımızın zarar ve ziyanların, mağduriyetlerinin büyümeden biran önce giderilmesini istiyoruz. Nusaybin'deki basit usul vergi mükellefine tabii olan esnafımızın vergiden muaf edilmesi gerekiyor. İşyerleri yıkılan ve zarar gören esnafımıza nakdi yardımlar yapılması gerekmektedir."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.09.2016 15:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol