banner200
banner235
banner225
12 Ağustos 2016 Cuma 18:40
Sınırda 3 kilometrelik kuyruk
banner188
banner213
banner230

Almanya’da otomotiv firmasında işçi olarak çalışan ve yaklaşık 6 saattir kuyrukta çıkış yapmak için beklediğini söyleyen işçilerden Fatih Şener, “Bizim çilemiz hiç bitmez. Kimsenin bizimle ilgilendiği yok. Benim Pazartesi günü iş başı yapmam gerekiyor. Yaklaşık 6 saattir kuyruktayım. Daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum. Bu kuyruğa bir çözüm bulunsun, rezillik bitsin” dedi. Almanya’daki çalıştığı iş yerinde Pazartesi iş başı yapacak olan diğer işçi Ersan Ercan ise, "Bu rezilliği görüyorsun. Neden bekliyoruz bilmiyoruz. Yaşadıklarımız çileden öte" ifadelerini kullandı.

Kapıkule yolu boyunca önlem alan polisler araçları yoğunluğun daha az olduğu Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli ve Yunanistan’a geçişi sağlayan Pazarkule Sınır Kapıları’na yönlendiriyor.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, dünden bu yana Bulgaristan’a açılan Kapıkule, Hamzabeyli ile Yunanistan’a geçiş sağlayan Pazarkule ve İpsala Sınır Kapılarından 50 binden fazla Türk işçinin ülkeden çıkış yaptığını bildirdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.08.2016 18:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol