banner200
banner222
24 Mayıs 2016 Salı 17:01
Sigara Tiryakiliğine Yeni Çözüm
banner188
banner213
banner230

Sigara, kişilerde hem psikolojik hem de fizyolojik olarak bağımlılığa neden olmaktadır. Bu nedenle bırakma süreci de zorlaşmaktadır. Özellikle uzun süre sigara tiryakisi olan kişiler bırakmada zorlanmaktadır.

E-Sigara Ürünleri Sigarayı bırakmak için birçok ürün bulunmaktadır. Son dönemlerde elektronik sigara modelleri sigarayı bırakmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dünya genelinde hızla popülerleşen bu ürün, kişilere sigarayı bırakma döneminde büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak isteyen birçok kişi e-sigara kullanımını tercih etmektedir. Bu ürünü kullanan kişiler sigarayı bırakmada en etkili yöntemler arasında yer aldığını da ifade etmektedir. Kalem şeklinde üretildiği için pratik bir şekilde taşınabilmektedir. Şarj ile çalışan bu ürün, kişilere kolay bir kullanım da sunmaktadır. Elektronik Sigara ve Sigarayı Bırakmak Kısa bir sürede popüler ürün olan elektronik sigara kişilerin sık kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda elektronik sigara zararları, normal tütün ürünlerine göre büyük oranda daha az olduğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle sigarayı bırakmak için sağlıklı ve kolay bir tercih olarak bilinmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler genellikle psikolojik olarak kendilerine engel olamadıkları için sigarayı bırakmada zorluk çekmektedir. Elektronik sigaralar, kişide psikolojik olarak sigara içme duygusu uyandırdığı için elektronik sigara ile sigarayı bırakmak kolaylaşmaktadır.

Elektronik Sigara Kullanımı Elektronik sigara kullanımı zararsız olsa da kullanımında dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle elektronik sigara likitleri seçerken dikkatli olunmalıdır. Likitin orijinal olması sağlık açısından önem taşımaktadır. Ayrıca elektronik sigara dudak, el tiryakiliği yapmaktadır. Bu nedenle elektronik sigara kullanımı da bir süre sonra tamamen bırakılması gerekmektedir. Uzmanlar elektronik sigara kullanımı sadece 3 – 4 ay devam edilmesi gerektiğini savunmaktadır.Güvenilir şekilde bu web sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan elektronik sigara içerisinde de belli oranda nikotin içermektedir. Likit seçerken mutlaka nikotin oranına dikkat etmeli, nikotin oranı giderek azaltılarak vücudun nikotin bağımlılığından kurtulmasına yardımcı olunmalıdır.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.05.2016 17:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol