banner200
banner222
03 Eylül 2016 Cumartesi 16:00
Şehit uzman çavuş bayramın üçüncü günü yapacağı düğününü operasyon için ertelemiş
banner188
banner213
banner230Çaldıran'daki Tendürek Dağları'nda sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lilerle çatışmada şehit olan askerlerden jandarma uzman çavuş 25 yaşındaki Enes Koçak'ın acı haberi memleketi Sivas'ın Kangal İlçesi'ne bağlı Sacayağı Köyü'ne ulaştı. Sabah köye giden yetkililer aileye acı haberi verdi.

Haberin duyulmasıyla şehidin köyde bulunan evi ziyaretçi akınına uğradı. Jandarma ve sağlık ekipleri de evde hazır bekletildi. Şehidin evi ve köyün için Türk bayrakları ile donatılırken, evinden ağıtlar yükseldi. Hatice ve Ömer Koçak çiftinin 7 çocuğundan tek oğlu olan Enes Koçak'ın 2 yıl önce Van'daki görevine başladığı belirtildi.

ACILI BABA: O BİR TANEYDİ

Şehit babası 60 yaşındaki Ömer Koçak, tek oğlu Enes'in şehit olduğu haberini alınca, "Babam, kurban olurum. Koç verdim, koç. Bir taneydi, bir tane. Kurban olurum Enes. Senin tırnağına kurban olurum Enes. Seni nasıl gönderdim, sen niye öyle yaptın, beni kandırdın. 'Baba ben rahatım' dedin. Demedi ki bana 'Baba ben ateşin içindeyim.' Koç verdim yavrum" diye feryat etti. Ömer Koçak, etrafındakilere "Ben düğün mü yapıyorum, niye geldiniz?" diye sordu.DÜĞÜNÜNÜ OPERASYON İÇİN ERTELEMİŞ

Şehit jandarma uzman çavuş Enes Koçak'ın, bir süre önce Kangal İlçesi'nde oturan Demet Taşçı ile nişanlandığı, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü olan 14 Eylül'de yapmayı kararlaştırdıkları düğünün, tayin dönemi olması ve operasyonlar nedeniyle ertelediği belirtildi.

Şehit uzman çavuş Enes Koçak'ın dayısının oğlu olan köy muhtarı Ali Yılmaz, köylüler ve millet olarak çok üzgün olduklarını söyledi. Kuzeni Enes'in iki yıl önce göreve başladığını anlatan muhtar Ali Yılmaz, "İlk görev yeriydi, orada şehit oldu. Vatan sağ olsun. Bir Enes gider, bin Enes gelir. Bu vatanı kimseye böldürmeyecek bir avuç çapulcuya teslim etmeyeceğiz. Bizim yüreğimiz yanıyor ama onların da yanına kalmayacak. Bizim çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Bir ailenin tek oğluydu.

Bayramdan sonra düğün yapacaktı. Ramazan Bayramı'nda eşyasını almıştı" dedi.

Şehidin bir süre önce arkadaşlarını arayıp şehit olacağını söylediğini ifade eden Yılmaz, "Arkadaşlarını birkaç gün önce aramış, 'Ben şehit olacağım, hakkınızı helal edin demiş. Kız kardeşi de ağabeyinin kendilerine 'Ben şehit olmak istiyorum' dediğini söylemiş" diye konuştu.
Şehit jandarma uzman çavuş Enes Koçak'ın cenazesinin yarın törenle köyünde toprağa verileceği belirtildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.09.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol