banner200
banner222
24 Mart 2016 Perşembe 17:00
Sarraf'ı tutuklayan savcı: İran'da da olsalar onları yakalayacağız
banner188
banner213
banner230

 
Türkiye'deki yolsuzluk skandalının kilit ismi Rıza SarrafAmerika'da tutuklayan savcı Preet Bharara'nın da aralarında bulunduğu savcılar ve FBI'dan bir direktör, ABD finansal sistemine karşı gerçekleştirilen siber saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Basın açıklamasında ilk sözü alan Başsavcı Loretta E. Lynch, finansal sistemlerinin tehdit altında olduğundan bahsetti. Amerika'nın ulusal güvenliği ve şirketler için tehdit oluşturan siber saldırılar için yasal işlem başlatacaklarını söyleyen başsavcı, "Dünya küçük ve bizim hafızamız çok güçlü! Nerede olursa olsunlar, bu suçlular yakalanacaktır" dedi.

Sarraf'ı tutuklatan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, siber saldırılarla ilgili olarak 7 İranlı'nın tutuklandığını belirterek, "Sizlere iyi ve kötü haberlerim var. Bu hackerler İran’da bulunuyor. Bunlar tıpkı bir film sahnesini hatırlatıyor ancak bu suçlar gerçek kişiler tarafından, gerçek kişiler tarafından işleniyor. Ancak artık küreselleşmiş bir dünyada yaşıyoruz. Siber saldırılar hakkında alt yapılarımıza güvenmenizi istiyorum. Suçlular dünyanın neresinde olursa olsunlar, İran'da da olsalar, onları yakalayacağız" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.03.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol