banner200
banner222
20 Haziran 2016 Pazartesi 18:40
‘Sarraf sizin sorununuz’
banner188
banner213
banner230

İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Taherian Fard, Amerika’da tutuklu bulunan ve önceki gün kefalet talebi de reddedilen Rıza Sarraf davası ile ilgili olarak “Bu şahıs ve bu dava, İran’dan çok Türkiye’yi ilgilendiriyor” dedi. Yeni Ankara Büyükelçisi Fard, gazete temsilcileriyle iftarda bir araya geldi ve İran- Türkiye ilişkileri çerçevesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

-Türkçe daha iyi: Bu şahıs Türk vatandaşıdır, küçüklüğünden beri Türkiye’dedir. Belki de Türkçesi, İran dilinden daha iyidir. İran dilini bilmiyor bile olabilir. Ve onun davası İran’dan çok Türkiye’yi ilgilendirmektedir. İki ülkenin yargı kurumları otururlar, konuşurlar.

-Zencani konusu: Bizim ülkemizin yargısı kararını vermiştir. Hüküm verilmiştir.

-Komşun güvende değilse: (Türkiye’nin Suriye konusunda politika değişikliği tartışmaları) Biz İran olarak Türkiye’nin çıkarlarının gelişmesini isteriz. Çünkü biz biliyoruz ki evinin güvende olmasını istiyorsan, komşun da güvende olmalı.

-IŞİD bir virüstür: Kimin Allah adına Allah’ın kulunun kanını dökme hakkı vardır. Kim Allah adına onun yarattığı insanın kafasını kesebilir. Adı ne olursa olsun bu bir virüstür.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.06.2016 18:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol