banner200
banner222
29 Haziran 2016 Çarşamba 11:20
Rusya'dan Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası 'turist' açıklaması
banner188
banner213
banner230

Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Facebook hesabından yaptığı açıklamada İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını 'korkunç bir trajedi' olarak nitelendirdi.

"Bu, Kürtler değildi" diyen Kosaçev'e göre, 'terör eylemini bundan tam iki yıl önce hilafet ilan eden IŞİD'in gerçekleştirmiş olması en yakın ihtimal olarak görünüyor.'

RUSLARIN TÜRK PLAJLARINA DÖNMESİ İÇİN ERKEN'

Öte yandan Kosaçev, "Rusların Türk plajlarına geri dönmesine gelince, bunun için İstanbul'daki terör saldırısı olmadan da erkendi" ifadelerini kullandı.

Türk F16'larının Suriye'de bir Rus jetini düşürmesi ardından Rus Dışişleri Türkiye'deki terör tehdidi nedeniyle vatandaşlarına bu ülkeye gitmeme çağrısında bulunmuştu.

'RUSYA TÜRK HALKIYLA DAYANIŞMA İÇİNDE'

Bu arada Kosaçev'e göre, 'terör saldırısı Rusya ve Türkiye liderleri arasındaki diyaloğu yakınlaştıracak. Zira Rusya bugün Türk halkıyla dayanışma içinde.'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün TSİ 12.00'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı araması bekleniyor. Telefon görüşmesi, Erdoğan'ın Putin'e Rus jetinin düşürülmesi nedeniyle üzüntülerini dile getirdiği ve içinde 'özür dilerim' ifadesinin yer aldığı bir mektup göndermesinin ardından gerçekleştirilecek.

'TÜRK LİDERLİĞİNE BİR UYARI'

Kosaçev, "Terör eylemi açık bir biçimde Türk liderliğinin Rusya ve İsrail'le olan ilişkilerini geliştirme girişimlerine karşı düzenlendi. Türkiye'yi hepsinden önce Rus diplomasisinin çabalarıyla oluşturulan ortak terörle mücadele cephesine katılmaması konusunda uyarıyorlar gibi görünüyor" diye de ekledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.06.2016 11:20
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol