banner200
banner235
04 Nisan 2016 Pazartesi 06:40
'Ronaldo' havuz medyasını ihya etti
banner188
banner213
banner230

Geçen yıl yurda giren doğrudan yabancı yatırım miktarını kurtaran 4.5G frekans ihaleleri, şimdi de Ronaldo ve havuz medyasını ihya etti. Günler öncesinden başlayan büyük bir kampanya ile 1 Nisan’da başlayacağı duyurulan 4.5G uygalaması için tüm şirketler en büyük kozlarını son ana kadar sakladı. Günler öncesinden gazetelere yaptırılan reklam rezervasyonları kulaktan kulağa ulaştı.

İktidara yakınlığıyla bilinen ve daha önce kamu tarafından yapılan yatırımlarla sektörde büyük bir avantaj yakalamış Türk Telekom, bugünlerin en büyük reklam vereni olarak hem havuz medyasını hem de Ronaldo’yuhızla’ büyüttü.

Dün, Akşam gazetesinde yer alan bir habere göre ünlü futbolcuya 2.5 milyon Avro reklam ücreti ödeyen Türk Telekom, havuz medyasını da günlerdir reklama boğmuş durumda.

Ancak, diğer gazeteler ve reklam yüzüne oldukça bonkör davranan şirket, Cumhuriyet söz konusu olunca cimri davrandı. ‘Bana hiz lazim diyen Ronaldo, son hızla havuz medyasına koşarken, Cumhuriyet okuru olan Türk Telekom aboneleri ise şirketin nasıl bir fark yarattığını görmekten mahrum kaldı.

Slogan da aynı Türk Telekom’un GiGA 4.5G reklam kampanyasında rol alan Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistanlı bir iletişim şirketinin reklamı için 1.1 milyon Avro almıştı. Telekom sektörü yıldız için yabancı değil. Ronaldo, bir süre önce İsrailli bir telekom firmasının da reklamlarında rol almış, reklamda operatörün abonelerine sunduğu internet erişim hızı “Faster than Ronaldo” sloganıyla anlatılmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 04.04.2016 06:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol