banner200
banner222
28 Eylül 2016 Çarşamba 19:00
Rıza Sarraf'ın avukatı Erdoğan'ın sözlerini mahkemeye delil olarak sundu
banner188
banner213
banner230

ABD'de tutuklu yargılanan Sarraf'ın avukatları, Erdoğan'ın geçen hafta New York’tan dönüşte yaptığı "Sarraf ABD'de FETÖ’nün yedirip içirdiği isimlere teslim ediliyor" açıklamasını 'kanıt' olarak mahkemeye sundu.

Sözcü'den Zeynek Gürcanlı'nın haberine göre, Daha önce de dava hakimi Richard Berman’ın İstanbul’da FETÖ ile ilişkili bir hukuk bürosunun düzenlediği uluslararası toplantıya katıldığı gerekçesiyle ‘tarafsızlığını yitirdiği’ ve davadan çekilmesi gerektiğini öne süren Sarraf’ın avukatları, Erdoğan’ın açıklamasının da bunun kanıtı olduğunu belirterek, açıklamaya ilişkin gazete küpürlerini mahkemeye sundular.

Avukatlar mahkemeye sundukları son dilekçede, “Daha önceki başvurularda olduğu gibi hakimin davadan çekilmesini, eğer çekilmezse de iddianamenin tamamen reddedilip davanın düşmesini talep ediyoruz” ifadesini kullandılar.

Dilekçede, mahkeme hakimi Berman'ın, daha önce verilmiş delekçelerde yer alan, YKK hukuk firmasının davetlisi olarak Türkiye’yi ziyaret ettiği bilgisi yinelendi.

Hakim Berman'ın, 2014 yılında gerçekleşen “hukukun üstünlüğü” konulu sempozyumda bir de konuşma yaptığının hatırlatıldığı dilekçede, YKK hukuk firmasının ortaklarının 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Gülen'e destek verdikleri gerekçesiyle ‘Terörist' sıfatıyla yakalandıkları ifade edildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 28.09.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol