banner200
banner222
10 Ekim 2016 Pazartesi 12:00
Rıdvan Dilmen: Hoca isterse rapor vererek yardımcı olurum
banner188
banner213
banner230

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen İzlanda-Türkiye karşılaşması için açıklamalarda bulundu.

HAKLI MAĞLUBİYET

Direnç gösteremedik ve maçı oluruna bıraktık. Ümidimiz bile yoktu. Hakan'da da Ömer'de de Şener'de de umut yoktu. İzlandalılar da kaybetme ihtimalimiz yok diye düşündüler haklı olarak. Moralsiz ve kötü bir maç geçirdik. Tatsız tuzsuz, oyuna ortak olamadığımız bir maç oldu. Haklı bir mağlubiyet aldık.

YAKALAYAMAYIZ...

Grubumuzdaki en zorlu iki takımla oynadık. Hırvatlar'dan puan aldık İzlanda'ya yenildik. 7'şer puanlı iki takımda biri iki galibiyet alırsa yakalayamayız.

KASIM'DAN SONRA HOCA İYİ PLANLAMA YAPMALI

Kasım'dan sonra büyük bir ara var Mart'a kadar. O dönemde hoca bütün planını yapmalı. Çünkü Hırvat maçından bu yana hep farklı bir kadroyla oynadık. Çılgın bir takım oluyor. Tamam 2-0'dan 2-2'ye getirirsin ama planın yok. Hoca bundan sonraki planlarını kesin olarak belirlemeli. Çift santraforla başladığımız maçın 3 gün sonrasında santraforsuz oynadık. Bunlardan vazgeçmeliyiz.

İZLANDA MAKİNELEŞMİŞ

İzlanda 80'de orta sahadan serbest vuruş kazanıyor ama 2-0 önde olsalar dahi stoperler gidiyor ileriye. Makineleşmişler. Kaptanları Sigurdsson önderliğinde çok iyi organize oluyorlar. Hesabı kitabı olan makineleşmiş bir takım.

DENEME YANILMA SÜRESİ UZUN SÜRÜYOR

Hoca da aynı sistemle oynayan bir adam değil. Değişik oyuncularla da oynuyor. Bugün Emre Mor'u santrafor gibi oynattı. Markaj altında kayboldu çocuk. Deneme yanılma süresi uzun sürüyor hocanın. Mart'a kadar bir sistem kurup istikrar yakalamalıyız. 11 Haziran'a kadar iki maç var. bunları kazanmalıyız. Oyun içinde sistemi değiştirebilirsiniz ama maça aynı sistemle çıkmalıyız.

BU TAKIM DÜNYA KUPASI'NA GİDEMEZ

Bizim takımın bu kadar kırılgan olduğunu ilk kez gördüm. Çok güçsüz gözüktük. Hırvatistan maçından sonra da söylemiştim 'Bu takım Dünya Kupası'na gitmez. Bugün de söylüyorum. Gitmez. Skorlar önemli değil, gidebiliriz de Dünya Kupası'na ama bu maçlardan dersler çıkarmamız lazım. Sistem ve oyuncularla ilgili kararların verilmesi lazım.

KOSOVA VE FİNLANDİYA'YI YENERİZ AMA...

Tolga Ciğerci ile Kaan Ayhan'la, öndeki oyuncularla Dünya Kupası'na gitme şansımız yok. Kosova'yı yeneriz. Finlandiya'yı zorlansak da yeneriz içeride.

FIRSATI KAÇIRMAYALIM

Bu üç maça güvenememeyiz. Arkasından zor maçlar olacak. Bu yüzden bir sisteme dönmeliyiz. Kolay maçlarımız varken sistemi düzenleme fırsatını kaçırmamalıyız.

ARDA, BURAK VE SELÇUK...

Oyuncuların da krizlerini çözmeliyiz. Sistemi çözerken sistemdeki sorunları da çözmeliyiz. Bu kadar sıkıntı olan yerde Selçuk'u Burak'ı, Arda'yı... Bu konuda konuşmak istemiyorum ama Fatih Hoca karar vermeli.

GOLLERİMİZ HEP DURAN TOPTAN

İlk 3 maçta oyun oynamadık, duran toplarla gol attık. Rakiplere bakınca direkten dönen toplar, şutlar goller. Oturup bunlar izlenmeli. İzlanda maçına bakınca kalitemiz kesinlikle tartışılır. Bu maça çıkan 11 bu grupta 4. olmalıdır. Hocanın bu uzun süreyi iyi değerlendirmesi lazım.

HOCA İSTERSE RAPOR VEREREK YARDIMCI OLURUM

Ben ve diğer antrenör arkadaşlar bir rapor hazırlayıp verelim mesela. Yardımcı olabiliriz. Bir aynı taraftayız. Saha içindeki sisteme katkımız olabilir. hoca yeter ki istesin.

HER SORUNU ÇÖZMESİ LAZIM

Bazı oyunculardan vazgeçecek olmuyor çünkü. İsim vermek istemiyorum. Bazı oyuncular için de oturup konuşacak. Şahsileştirmeden her konuyu çözüme kavuşturması lazım. Federasyonun kozmik odası olacak. Sözleşme sızıyor mesela. Bunun çözülmesi lazım. Hocaya bunları çözmesi için biri lazım. Ali Dürüst burada daha etkin olmalı.

HOCANIN YERİNE BAKACAK YARDIMCIYI TANIMIYORUZ

Allah korusun hoca ateşlendi hastaneye yattı.ş Yardımcısı kim? Bilmiyoruz. Ağırlığı olan bir yardımcısı olmalı. 2-3 yıldır çok yardımcısı oldu hocanın.

YARDIM ALMASI GEREK...

Federasyon ilişkileri, alt ligler vs. Bunlar zor işler. Futbol Direktörlüğü çok zor. Bu işlere yardımcı olması gereken birileri olmalı.

EMRE HER TOPU EZDİ

Tolga Ciğerci oyuna girdikten sonra çok top kaybetti. Emre Mor her topu ezdi. Bireysel olarak da iyi durumda değildik. İzlanda'ya bakıyorsun herkes görevini yapıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.10.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol