banner200
banner222
16 Mart 2016 Çarşamba 14:20
"Türkiye'nin eylemleri Suriye krizini çözme çabalarını boşa çıkarıyor"
banner188
banner213
banner230


Lavrov, Moskova'da düzenlediği basın toplantısında, "Ankara'daki terör saldırısının hemen ardından bu saldırıyı Kürtlerin gerçekleştirdiğini söyleyerek Türkiye, Suriye'de Kürtlerin yaşadığı bölgelere yönelik süren havan topu ve roket saldırılarını meşru göstermeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

‘ULUSLARARASI TOPLUM, TÜRKİYE'YE SERT VE NET BİR TEPKİ GÖSTERMELİ’

Türkiye'nin Suriye'deki yerleşim yerlerine yönelik saldırılarının bu ülkedeki siyasal süreç ve ateşkes için gösterilen uluslararası çabaları 'baltaladığını' belirten Dışişleri Bakanı Lavrov, "Bu nedenle uluslararası toplum, Türkiye'nin bu eylemleri karşısında sert ve net bir tepki göstermeli" dedi.

Lavrov düzenlenen basın toplantısında şu açıklamayı yaptı:

"Suriye'deki krizin çözülmesi, tüm Suriyeli, etnik ve dini grupların görüşmelere katılması, askeri eylemlerin sonlandırılması için harcanan çabalar dikkate alınınca buna dünyanın sert ve net bir tepki vermesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Türkiye'nin eylemleri BM tarafından onaylanan ateşkesin sağlanması, insani yardımın gönderilmesi ve siyasi sürecin başlaması konularındaki bu çabaları boşa çıkartıyor."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.03.2016 14:20
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol