banner200
banner222
07 Haziran 2016 Salı 15:00
"Türkiye gruptan çıkar, Almanya kupayı alır"
banner188
banner213
banner230

Hitay Holding firmalarından Türkiye'nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından, Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran'da başlayacak 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili "Avrupa Şampiyonası Tahminleri Araştırması" gerçekleştirildi.
27 Mayıs - 1 Haziran 2016 tarihleri arasında online olarak tamamlanan araştırmaya; Türkiye temsili, ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup 7 bin 324 kişi katıldı. Araştırma kapsamında, katılımcılara Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili tahminleri soruldu.

"TÜRKİYE ÜST TURA ÇIKAR, KUPAYI ALMANYA ALIR"

Yapılan araştırmada katılımcılara tahminlerine göre Türkiye'nin dâhil olduğu D Grubu'nda hangi takımların üst tura çıkabilecekleri soruldu. Verilen cevaplara göre katılımcıların yüzde 67'si İspanya'nın ve yüzde 66'sı da Türkiye'nin üst tura çıkmasını bekliyor. Çek Cumhuriyeti (yüzde 10 oran) ve Hırvatistan'ın (yüzde 16) üst tura çıkabileceğini düşünenler ise oldukça az. Katılımcıların yüzde 42'si ise kupayı Almanya'nın alacağını düşünüyor.

"AVRUPA'NIN GOL KRALI RONALDO OLUR"

Araştırmaya katılanların yüzde 41 oy oranı ile neredeyse yarısının Avrupa Futbol Şampiyonası'nın gol kralı olmasını beklediği isim Cristiano Ronaldo. Ronaldo'dan sonra gol kralı olması beklenen diğer futbolcular ise sırasıyla Thomas Müller (yüzde 15), Mario Gomez (yüzde 14) ve Arda Turan (yüzde 10).

TÜRKİYE EN FAZLA GOL ATMASI BEKLENEN TAKIMLAR İÇERİSİNDE

Katılımcıların tahminlerine göre yüzde 35 oy ile en çok gol atması beklenen milli takım Almanya. Almanya'dan sonra en çok gol atması beklenen takım İspanya (yüzde 23) iken onu yüzde 20 oy oranı ile Türkiye takip ediyor.

"ŞAMPİYONA'DA TÜRKİYE'NİN İLK GOLÜNÜ ARDA ATAR"

Bu seneki Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takımı'nın ilk gülünü atması en çok beklenen ismi yüzde 32 oy oranı ile Türk futbolunun gururu Arda Turan. Arda'dan sonra en çok gol atması beklenen diğer oyuncular ise Hakan Çalhanoğlu (yüzde 21) ve Burak Yılmaz (yüzde 16).

TÜRKİYE FRANSA 2016'DA YA GRUPTAN ÇIKACAK YA DA ÇEYREK FİNALE KALACAK

Yapılan tahminlere göre Türkiye'nin Fransa 2016'da ne yapacağı konusunda ise birlik sağlanmış görünmüyor. Katılımcıların yüzde 19'u Türkiye'nin gruptan çıkmakla yetineceğini düşünürken diğer bir yüzde 19'luk kesim de çeyrek finale yükseleceğini düşünüyor. Yarı final oynayabileceğini söyleyenlerin oranı yüzde 11, finale yükselebileceğini düşünenlerin oranı yüzde 8 iken Türkiye'nin kupayı alabileceği yönündeki tahminler ise yüzde 9 oranında. Ayrıca katılımcıların yüzde 28'i gruptan çıkamayacağını düşünürken, yüzde 6'sı da hiç puan alamayacağını belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.06.2016 15:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol