banner200
banner222
09 Ağustos 2016 Salı 05:40
"Türkiye 10-20 yıl AB'ye üye olamaz"
banner188
banner213
banner230


Alman kamu kanalı ARD'de yayınlanan geleneksel yaz röportajında konuşan Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, son günlerde dillendirilen Türkiye ile üyelik görüşmelerinin durdurulması fikrine karşı çıktı.

“Türkiye ile her türlü diyalog kanalını açık tutmalıyız" diyen Gabriel, Türkiye'nin AB'ye üyeliği için, "Ben bu konuda inanıyorum ki, Türkiye'nin yakın bir gelecekte -10-20 yıldan bahsediyorum- AB'ye üye olma şansı bulunmuyor" diye konuştu.

“AB, KÜÇÜK BİR ÜLEKEYİ DAHİ ÜYE ALACAK DEĞİL"

Türkiye'nin tüm koşulları yerine getirse de şu anda üye olamayacağını kaydeden Gabriel, bunun nedenini “şu anda AB'nin küçük bir ülkeyi dahi üye kabul edebilecek durumda olmaması" olarak ifade etti. Gabriel, "Birisinin AB'ye hemen üye olabileceği hayali tamamen safsata, böyle bir şey olmayacaktır" diye konuştu.

İDAM GELİRSE MÜZAKERELERİN ANLAMI KALMAZ"

Türkiye'de idamın gerçekten yeniden gelmesi durumunda, AB'ye üyelik müzakerelerinin ayrı bir durum alacağını belirten Sigmar Gabriel, idamın kabulünün Avrupa Birliği Temel Haklar Bildirgesi'nin ana unsuruna aykırı olacağını söyledi. Gabriel, “O zaman üyelik müzakerelerinin anlamı kalmaz" dedi.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.08.2016 05:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol