banner200
banner222
30 Temmuz 2016 Cumartesi 10:20
"Komutanımız 'Biz vatan haini değiliz' diyerek intihar etti"
banner188
banner213
banner230

OLAYLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

İntihar sonrası yaşananlar havalimanının güvenlik kameralarına yansıdı. Tank içerisinde intihar ettiği belirtilen Astsubay Ferhat Daş'ı çevrede toplanan vatandaşların olduğu yerden çıkartarak ambulansa taşıması güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Ambulansla hastaneye götürülen Astsubay Ferhat Daş'ın yolda öldüğü öğrenildi.

'GENELKURMAY BAŞKANININ EMRİDİR, SIKI YÖNETİM İLAN EDİLDİ' DİYE SOKAĞA ÇIKARTILDIK

Teslim olan askerlerden Tankçı Uzman Çavuş İbrahim Donat verdiği ifadesinde kendilerine, "Genelkurmay Başkanı'nın emridir, sıkı yönetim ilan edildi. Emire uymayanlar Divanı Harp'te yargılanacak" denildiğini belirterek yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“Kışla içerisinde Tabur Komutanı İstihbarat Kurmay Yarbay Şakir Çınar, göreve çıkılacağı talimatını verdi. Çıkılacak görevle ilgili bize bilgi vermeyerek sadece tanklara tank topu ve MG3 mermisi yüklenmesi emrini verdi. Dana sonra İstihbarat Kurmay Yarbay Şakir Çınar bizleri toplayarak 'Genelkurmay başkanının emridir, sıkı yönetim ilan edildi. Emre uymayanlar divani harp'te yargılanacağını söyledi"


KOMUTANIMIZ 'BİZ VATAN HAİNİ DEĞİLİZ' DİYEREK İNTR ETTİ

15 Temmuz günü saat 22.00 sıralarında emir geldiği zaman kışladan çıktıklarını belirttiği kaydedilen Donat'ın, “Bir konvoyla birlikte bize söylenen yer olan, Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldik. Havalimanına geldiğimizde vatandaşların yolu araçlarla kapattığını ve önümüzü keserek konvoyu durdurduğunu öğrendim. Bir süre orada durduktan sonra geri çekilin emri verildi. Vatandaşlar çevremizi kapladığı için çıkış yapamadık. Tankın çevresinde bulunan vatandaşlar 'Siz vatan evladı değil misiniz? darbe yapılıyor' diye bize bağırıyorlardı. Darbe yapıldığını öğrenmemiz üzerine Tank Komutanımız Astsubay Çavuş Ferhat Daş, 'biz vatan haini değiliz' diyerek beylik tabancasını çıkartarak alttan çenesine doğru bir el ateş ederek intihar etti. Bu sırada diğer arkadaşlarım da tank içerisindeydi. Astsubay Ferhat Daş kendisine ateş ettikten sonra tank kapağını açtık. Vatandaşlar komutanı çekip alarak ambulansa götürdü" dediği öğrenildi.

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.07.2016 10:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol