banner200
banner222
18 Şubat 2016 Perşembe 14:00
PYD'den Ankara saldırısı ile ilgili açıklama
banner188
banner213
banner230

Ankara’da 28 kişinin öldüğü, 61 kişinin yaralandığı bombalı saldırının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK ve Suriye’den sızan bir YPG’linin gerçekleştirdiğini söyledi. Davutoğlu, saldırıyla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan birisinin de Salih Necar isimli YPG mensubu olduğunu belirtti.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Ankara saldırısının sorumlusu oldukları yönündeki açıklamayı reddetti.

AFP'ye konuşan Müslim, "Bu kesinlikle doğru değil. Kürtlerin Ankara'da yaşanan olayla hiçbir ilgisi yok. Burada olanlar, Türkiye'nin IŞİD'le mücadelesiyle bağlantılı. Nitekim Türkiye'de yaşayan IŞİD unsurları var" ifadelerini kullandı.

Sky News de Müslim'inTC.ye hiçbir saldırımız olmamıştır. Rojova'ya saldırı bahanesi aramasınlar" dediğini aktardı.

Salih Müslim: Salih Neccar'ı tanımıyoruz

Salih Müslim, bir televizyona telefon bağlantısıyla katılarak da Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Müslim, Ankara saldırısını YPG'nin gerçekleştirdiği yönündeki açıklamayı reddettiklerini belirterek, "Hayır efendim kesinlikle reddediyoruz. Böyle bir şey yapılmamıştır bizim tarafımızdan. Ne yakından ne uzaktan hiçbir ilişkimiz de yoktur. O söylenen isim Salih Necar'ı hiç tanımıyoruz. Hiçbir ilişkimiz de olmamıştır. Böyle bir şey olmamıştır, olmayacaktır. Biz hiçbir zaman Türkiye'nin içine veyahut şeyine karışmıyoruz. Şiddeti tırmandırmak, böyle bir şeyde bulunmak ne Türkiye'nin ne de bölge halkının yararınadır. Ne tanıyoruz ne de bir ilişkimiz olmuştur. Böyle bir kişiyi hiç tanımıyoruz" dedi.


 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol