banner200
banner235
banner225
05 Eylül 2016 Pazartesi 19:00
Putin: Yerime gelecek olan bir hayli genç fakat olgun biri olmalı
banner188
banner213
banner230

Putin, Bloomberg'e verdiği röportajın yeni yayımlanan bölümünde 2018'de düzenlenecek devlet başkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağına ilişkin soruyu yanıtladı. Parlamento seçimlerinin yaklaştığına dikkat çeken Putin, "Bu seçimleri geçip sonuçlarına bakmalıyız. Bu seçimlerin ardından bile önümüzde daha iki yıl olacak. O nedenle aday olup olmayacağımı konuşmak için çok erken. Her şeyin çok çabuk değiştiği bu dönemde bunun hakkında konuşmak zararlı olur" dedi.

Öte yandan Putin, seçimlere katılmamaya karar vermesi hâlinde yerine seçilecek kişinin nasıl birisi olmasını istediği sorusuna "Bir hayli genç fakat olgun biri olmalı" yanıtını verdi.

'HALEFİME BENİMLE AYNI FİKİRDE OLMAMA HAKKINI TANIYACAĞIM'

Putin, halefine Rusya'nın nasıl gelişebileceğine dair görüşlerini aktarmak isteyeceğini fakat ona 'aynı fikirde olmama hakkını da tanıyacağını' belirtti.

'RUSYA'YI YÖNETMEK KORKUNÇ İVAN YA DA STALİN DÖNEMİNDE OLDUĞUNDAN DAHA ZOR'

Rusya'yı şu anda yönetmenin, Çar Korkunç İvan ya da Sovyetler Birliği lideri Josef Stalin'in döneminde yönetmekten daha kolay olup olmadığı sorusuna ise Putin şu yanıtı verdi: "Bana göre daha zor. Çünkü Batılı partnerlerimizin bu konudaki tüm eleştirilerine rağmen ülkemizde iç demokrasi süreçleri gelişiyor. Sözgelimi, (eylüldeki) seçimlerde önceki yıllara göre çok daha fazla sayıda parti katılacak. Elbette bu da seçim kampanyalarının gidişine ve sonuçlarına yansıyacak."

'KIZLARIMIN GELECEĞİNİ BELİRLEME HAKKINI KENDİMDE GÖRMÜYORUM'

Putin, kızları Mariya ve Yekaterina'nın, kendisinin siyasal faaliyetlerini devam ettiren kişiler olmasını isteyip istemediği sorusunaysa, "Kendimde, kızlarımın geleceğini onların yerine belirleme hakkını görmüyorum" cevabını verdi. Putin, kızlarının bilimle uğraştığını ve topluma yararlı olacak işler yaptığını da belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.09.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol