banner200
banner222
12 Haziran 2016 Pazar 19:41
Protesto zincirine Pertevniyal Lisesi de katıldı: Ses olun! Işık olun!
banner188
banner213
banner230

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin, mezuniyet töreninde Müdür Hikmet Konar'ı sırtlarını dönerek protesto etmesiyle başlayan eylemlere, Galatasaray Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Notre Dame de Sion Lisesi, Çiğli Fen Lisesi, Ankara Gazi Anadolu Lisesi'ndan sonra Pertevniyal Lisesi öğrencileri de, "Ses olun! Işık Olun!" başlıklı bir bildiri yayınladı.

Pertevniyal Lisesi öğrencileri, 'proje okulu' kılıfıyla 145 yıllık mazisi bulunan okulun ele geçirildiğini belirtirek, lisede öğrencilerin sesinin kısılması için okul yönetiminin adeta seferber olduğunu söylediler.

Pertevniyal Lisesi'nin bildirisi şöyle: 

"Ülkemizin aydınlık okulları, geleceğimiz; proje okulu kılıfına sokulup, yandaşların elinde ilkesellikten uzak birer "koyun" yetiştirme kurumuna dönüştürülmekte. Bizler, bu ülkenin aydınlık öğrencileri olarak ayaktayız, bu gidişe "Dur!" diyoruz. Bu gidişe karşı bildirilen yayınlayan onlarca aydınlık liseden sonra biz de Pertevniyal Lisesi olarak bir çağrı yapıyoruz. "Ses olun! Işık Olun! Aydınlığa birlikte yürüyelim!" diyoruz.

Sizlerin de ülkemizin aydınlık haber mecraları olarak öğrencilerin bu çağrılarına sessiz kalmadığınızı biliyoruz. Çağrımızı haber sayfalarınıza taşımanızı rica ediyoruz, sesimizi tüm ülkeye duyurabilmek için desteğinizi istiyoruz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.06.2016 19:41
Anahtar Kelimeler:
EğitimHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol