banner200
banner235
banner225
25 Kasım 2016 Cuma 19:20
'Proje okulu' tanımı değiştirildi... MEB'in onayı yeterli olacak
banner188
banner213
banner230


Yeni düzenlemeye göre bir okulun proje okulu olabilmesi için herhangi ulusal ya da uluslararası proje yapmasına gerek kalmadı. Yeni yönetmelik, bir eğitim kurumunun Milli Eğitim Bakanı onayı ile ‘proje okul’ yapılmasını sağlıyor.

Sözcü'den Yurdagül Uygun'un haberine göre, bugün Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'le ‘Proje Okul' tanımı değiştirildi.

Eski yönetmelikte ‘Proje okulu' tanımı ‘Ulusal projeler ile uluslararası ikili ya da çok taraflı olarak yapılan anlaşma veya protokollere göre proje uygulaması yapılan eğitim kurumlarını' şeklinde tanımlanırken, yeni düzenlemeye göre şu şekilde değiştirildi: “Proje Okulu: Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen eğitim kurumlarını” deniliyordu.

Diğer bir deyimle, daha önce bir okulun proje okulu olabilmesi için ulusal ve uluslararası proje yapması gerekirken, artık Milli Eğitim Bakanı'nın onayı yetecek. Yani bir eğitim kurumunun herhangi proje yapmasına gerek kalmaksızın, Bakan, istediği okulu proje okulu olarak belirleyebilecek.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.11.2016 19:20
Anahtar Kelimeler:
EğitimHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol