banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 12:00
Poyrazköy sanıkları Genekurmay Başkanı ile şeref yemeğinde
banner188
banner213
banner230

Temmuz 2009'da Poyrazköy’de boş araziye gömülmüş olarak bulunan patlayıcılar ile ilgili bir çok asker, örgüt üyeliği ve yöneticiliği iddiasıyla tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne gönderildi.

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göre, haklarında müebbet hapis istemiyle iddianameler hazırlandı. Ancak 2015 yılında bütün sanıklar beraat etti. Beraat sonrası da askerlerin birçoğu göreve döndü. Bu askerlerden ikisi ise Poyrazköy davası sanıklarından Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit ile Albay Ercan Kireçtepe oldu. Terör örgütü üyeliği iddiasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanıp 7.5 ay tutuklu kalan ve beraat eden Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit terfi alıp SAT Komutanlığı’na atandı.

Kireçtepe’de 4,5 yıllık tutukluluğun ardından yarbaylıktan albaylığa terfi ettirilerek görevine döndü. Dün de İstanbul’da çeşitli denetimlere katılan Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile asker sofrasında buluştu.

SAT KOMANDOLARIYLA YEMEK YEDİ

İstanbul’daki birliklerde incelemelerde bulunan Orgeneral Akar, önceki gün Deniz eğitim ve Öğretim Komutanlığı’nı ve bağlı birimleri ziyaret etti. SAT komandolarıyla bir araya geldi.

Yemekte Akar’ın yanına Poyrazköy davasında yaklaşık 4,5 yıl hapis yattıktan sonra beraat ederek görevine dönen Albay Ercan Kireçtepe oturdu. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun yanına da SAT Komutanlığı’na atanan Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit oturdu. İki subayı Genelkurmaybaşkanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanının yanına alıp yemek yemesi dikkat çekerken fotoğraflara,”Şeref sofrasında buluştular” yorumları yapıldı. Albay Kireçtepe, yıllar önce gerçekleştirilen Kardak operasyonununu yapan ekip arasında yer almıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 12:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol