banner200
banner222
26 Ağustos 2016 Cuma 10:41
Pokemon GO popülerliğini kaybediyor!
banner188
banner213
banner230

Milyonları peşinden sürükleyen Pokemon GO, Android ve iOS platformlarında kısa sürede beklenenden çok daha fazla bir ilgiyle karşılaşmıştı. Uygulama bir anda adeta oyun dünyasının gündemine oturmuştu derken ilk kötü haber geldi. Oyuncuların ilgisi azalıyor.

Pokemon GO popülerliğini kaybedebilir!
Analiz firması Apptopia, yayınladığı bazı grafiklerle konuya açıklık getirdi. Rekorları birbiri ardına kıran oyunun yükseliş grafiğinde ilk defa bir düşüş gözlemlendi. Oyun son derece popüler olduğu için bu durum oyun dünyasından yatırımcıların ve yapımcıların da dikkatini çekiyor.
Oyun şu sıralar yaklaşık olarak 40 milyonluk bir aktif kullanıcı kitlesinde sahip. Bu kitle, akıllı telefonlarında geçirdikleri zamanın büyük bir bölümünü Pokemon GO’ya harcıyor. Bu zaman ise Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter gibi sosyal lardan alınıyor. Yani oyunu aktif olarak oynayan kullanıcılar, sosyal ağlardan uzak kalıyor. Ancak aktif kitlenin davranışlarında geriye dönüş gözlemleniyor.
Bloomberg’de yayınlanan rapora göre Sensor Tower, Survey Monkey ve Apptopia’nın bulguları ortak şekilde bu duruma işaret ediyor. Kullanıcıların bir kısmı oyunun artırılmış gerçeklik arayüzünü kullanmamaya başlamış durumda. Bununla birlikte uygulama içerisinde geçirilen sürede de düşüş gözlemleniyor. Araştırma kapsamında yayınlanan grafiklerden bir tanesini aşağıda bulabilirsiniz. Kesin bir karar vermek için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Samsung Z2 sonunda resmiyet kazandı!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.08.2016 10:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol