banner200
banner222
10 Mayıs 2016 Salı 20:40
PKK: AKP'nin bir gücü yok
banner188
banner213
banner230

Türkiye'de erken seçimin de gündeme gelebileceğini ifade eden Bese Hozat, "Gidişat biraz bunu gösteriyor. Davutoğlu'nun istifasıdır, dokunulmazlık meselesidir, bunlar erken seçim planından çok bağımsız değildir. Böyle adım adım Erdoğan, Türkiye'yi bir erken seçime doğru götürecek. O açıktır. Bu anlamda da tabii hazırlıklı olmak gereklidir. Ortak bir ittifakla bu seçime girilmelidir" dedi.

Hozat, "CHP, ÖDP, HDP vb. tüm demokrasi güçleri, demokrasiyi savunan tüm güçler, siyasi partiler ve tüm yapılar; ortak ittifak kurup AKP, MHP ittifakı ve faşist bloğuna karşı bir demokrasi bloğunu Türkiye'de hızla örgütleyip ciddi bir hazırlık sürecine girmelidirler" ifadelerini kullandı.

'DERİN GÜÇLER KULLANIYOR'

AK Parti'yi ayakta tutan temel gücün MHP olduğunu iddia eden Hozat, şöyle devam etti: "AKP'nin öyle fazla bir gücü yoktur. CHP içerisindeki ulusalcı kanattır, Ergenekon'dur. Yani derin devletin kendisidir. Tek başına parti olarak AKP'nin kendi başına bir gücü yoktur. Buna aldanmamak lazım. Şu anda Türkiye'yi yöneten Özel Harp Dairesi'dir. Erdoğan da bu dairenin başkanıdır.
Bu güçler AKP'yi kullanıyor. Çünkü AKP dini istismar ederek, İslamiyet'i istismar ederek, toplum üzerinde yoğun bir psikolojik özel savaş yürütüyor. Derin güçler de bunu kullanıyor, değerlendiriyor."

(Kaynak: Rudaw)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.05.2016 20:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol