banner200
banner235
banner225
28 Haziran 2016 Salı 10:20
Parayı bastırana TC vatandaşlığı geliyor
banner188
banner213
banner230

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Kurtulmuş’un verdiği mesajlar özetle şöyle:

33. fasıl açılıyor: AB ile müzakereler kesintisiz devam etmektedir. Mali, bütçesel yükümlülükler ile ilgili 33. faslın açılması ile ilgili adım bu hafta Brüksel’de atılacaktır.

AB top dolaştırmasın: Türkiye geri kabul anlaşmasında ‘sözlerimizi geri alırız’ demedi, hakkı olmasına rağmen. AB son anda ‘terörle mücadeleden vazgeçin’ dedi. Bu mücadele AB istiyor diye akamete uğratılamaz. Top dolaştırmaya, lafı evirip çevirmeye gerek yoktur.

Yabancıya oturma ve vatandaşlık: Belli bir miktarda parayı sabit sermaye yatırımı olarak Türkiye’ye getirenler, Türkiye’de belli bir miktarın üstünde meblağda gayrimenkul satın almak ve bunları 5 yıl süreyle satmama kaydıyla tapularına kayıt şerhi düşülenler, yine burada kurulacak iş yerlerinden belli sayıda istihdam oluşturanlar, belli miktarın üstündeki parayı bankalara yatırarak 2 yıl bu paranın bankada kalması şartını kabul edenler ve ayrıca 5 yıl vadeli tahvil alanlara oturma izni ve vatandaşlık hakkı verilmesiyle ilgili yasal hazırlıkları, düzenlemeleri yapmaktayız.

Yabancıya kimlik numarası: Yasayla Türkiye’de yaşayan yabancılara kimlik numarası verilecek. Pasaport ve sürücü belgeleri verme yetkisi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilecek. Dış temsilciliklerde nüfus memuru görevlendirilecek.

Midyat ve Erciş için karar yok

(Midyat ve Erciş’in il olması haberleri) Böyle bir konu gündeme gelmemiştir. Herhangi bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz, devlet yönetiyoruz.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.06.2016 10:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol