banner200
banner235
banner225
09 Mart 2016 Çarşamba 23:40
“Pantolon-tayt giyen kızlara şehvet duyuyorum” diyen öğretmen ile ilgili skandal gelişme
banner188
banner213
banner230

Birleşik Haziran Hareketi İstanbul Eğitim Komisyonu, “Pantolon-tayt giyen kızlara şehvet duyuyorum” dediği iddia edilen Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.'yi, okulunun önünde protesto etti.

Birleşik Haziran Hareketi İstanbul Eğitim Komisyonu, bugün Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir protesto gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda Beykoz Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu (Öğretmen) Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.'nin derse girdiği bir sınıfta, “Ben tayt-pantolon giyen kızların bacak arasına bakınca şehvet duyuyorum” diyen öğretmenin hala okuldan uzaklaştırılmadığı öğrenildi.

Din Kültürü Öğretmen, E. Ş'nin, dir kız öğrenciyi de ders sırasında ayağa kaldırıp bir başka erkek öğrenciye “Sen ne hissediyorsun?” diye sorduğu, erkek öğrencinin, “Ben de” yanıtını verdiği, bunun üzerine de E. Ş'nin “Benim için olay bitmiştir” ifadesini kullandığı iddia edilmişti.

Yaşanan olay sonrası birçok veli ve eğitimcinin bu durumdan haberdar olduğunu söylemesi üzerine okuldaki bazı öğretmenler duruma tepki göstererek okul müdüründen gerekeni yapmasını istedi. Tepkiler üzerine soruşturma başlatıldı. Eğitim-Sen de konuyla ilgili dava açtı.

ÖĞRETMEN OKULA GERİ DÖNDÜ

Bütün bu yaşanılanlardan sonra Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.'nin bir müddet rapor kullanıp hiçbir şey olmamış gibi öğrencilere ve ailelere açıklama yapılmaksızın okula geri döndüğü öğrenildi.

Öğretmenin okula geri dönmesini ve hala bir işlem yapılmamasını protesto eden Haziran Hareketi Eğitim Komisyonu, bir basın açıklaması yaparak şu talepleri sıraladı:

“Okulda öğrenci ve ailelere soruşturma hakkında gerekli bilgi verilmelidir. Soruşturma sürecinde öğrencilerin psikolojisi dikkate alınarak öğretmenin okulda bulunmaması gerekir. Öğrencilerin yaşadığı bu şiddetle ilgili gerekli psikolojik desteğin öğrencilere sağlanmasını istiyoruz.

Bu öğretmenin derhal görevden uzaklaştırılmasını talep ediyoruz! Toplumda ve eğitimde gericileşmenin sistematik bir saldırı olduğunun bilinciyle bu gidişe dur demek için sesimizi yükseltiyoruz. Çocuklarımızı istismar etmenize izin vermeyeceğimizi haykırıyoruz.”

(Kaynak: Odatv)


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 23:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol