banner200
banner235
banner225
05 Şubat 2016 Cuma 16:40
Özbek'ten seferberlik çağrısı
banner188
banner213
banner230Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Dergisi’nin 153’üncü sayısındaki yazısında, Galatasaray camiasına seferberlik çağrısı yaptı.

Başkan Özbek’in yazısı şu şekilde:

Galatasaray için seferberlik çağrısı
Sevgili Galatasaraylılar,
Göreve geldiğimiz ilk günden beri şeffaflıktan hiç ödün vermedik. Galatasaray’ın sorunlarının saklanarak değil, paylaşarak çözüleceğini savunduk. Bu sayede de tüm camiada bir farkındalık oluşmasını sağladık.

Artık herkes şunu gayet iyi biliyor; Galatasaray’ın başına ne geldiyse geçici çözümlerle kulübün yönetilebileceği yanılgısı yüzünden geldi. Halının altına süpürülen sorunlar yok olmadı, aksine gözlerden uzakta daha da büyüdü¨.

Şimdi el birliğiyle bir bahar temizliği başlatma zamanı.

Bunun için yapmamız gereken en temel şey, UEFA Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde tüm kulüplerin önüne konulan reçeteyi uygulamak ve yıllık zararı 10 milyon Euro seviyesine çekmek. Galatasaray’ın son üç sezonda 164,2 milyon Euro zarar ettiği göz önüne alınırsa bu hedef pek de kolay görünmeyebilir. Ama biz bunun aksini savunuyoruz. Çünkü¨ Galatasaray istediği zaman, Galatasaraylılar kenetlendiği zaman ulaşamayacağımız hiçbir hedef olmayacağını çok iyi biliyoruz.

Yıllık 70,4 milyon Euro seviyesinden alıp, yedi aylık geçici yönetimle 55,8 milyona çektiğimiz, 1 Haziran 2015 - 31 Mayıs 2016 dönemi içinde 30 milyon Euronun altında hedeflediğimiz zararı, önümüzdeki dört ayda 10 milyon Euroya indirmek için bir seferberlik hamlesi başlatıyoruz.

Yüreği Sarı Kırmızı renkler için çarpan herkesi, detaylarını bu ay içinde peyderpey açıklayacağımız bu büyük mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.02.2016 16:40
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol