banner200
banner222
28 Nisan 2016 Perşembe 11:41
Öykü Gürman'ın ikizine 3 ay hapis cezası
banner188
banner213
banner230

İzmir’de oturan Melek Zübeyde Türkoğlu, 2008 yılında ikizi Öykü Gürman ile birlikte söyledikleri ’Evlerinin önü boyalı direk’ şarkısının videosu internet sitelerinde yayınlanınca üne kavuşan Berk Gürman ile kente konser için geldiğinde tanışıp evlendi. Melek Zübeyde Türkoğlu, 2009 yılında avukatı Tülin Alsancak aracılığıyla Beyoğlu 1’inci Aile Mahkemesi’nde 150 bini manevi, 100 bini maddi toplam 250 bin lira tazminat ile aylık 2 bin lira nafaka istemiyle boşanma davası açtı. Berk Gürman da açtığı karşı davada ise eşinden boşanmak için 100 bin lira istedi. İki dava tek dosyada birleştirildi. Beyoğlu 1’inci Aile Mahkemesi’nde 2014 yılında görülen boşanma davasında hakim çifti boşayıp, Melek Zübeyde Türkoğlu’nun açtığı davayı kısmen kabul etti. Mahkeme, Berk Gürman’ın 130 bin lira maddi manevi tazminat ve aylık bin 200 lira nafaka ödemesine karar verdi. Berk Gürman’ın açtığı dava ise reddedildi.

KARAR İNFAZ EDİLECEK

Melek Zübeyde Türkoğlu’nun avukatı Tülin Alsancak, müvekkiline bağlanan nafakayı ödemediği iddiasıyla paranın tahsili için Berk Gürman’a karşı dava açtı. İzmir 9’uncu İcra Mahkemesi’ndeki davanın duruşmasına Melek Zübeyde Türkoğlu’nun avukatı Tülin Alsancak katılırken, başka gelen olmadı. Hakim, Berk Gürman’ı, nafaka hükmüne uymadığı gerekçesiyle 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Berk Gürman temyiz etmeyince, karar kesinleşti. İzmir 24. İcra Müdürlüğü de mahkemenin kararının infazına geçti.

Berk Gürman daha önce de hakkında açılan davada İstanbul 8’inci İcra Mahkemesi tarafından 1-3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Avukat Tülin Alsancak, boşanma davası sonuçlanana kadar mahkemenin müvekkiline ödenmesine karar verdiği aylık 750 Lira önlem nafakası parasını da davalı Berk Gürman’ın bugüne kadarda hiç ödemediğini, 70 bin lira nafaka, yasal faizleri hariç 130 bin lira da maddi ve manevi tazminat alacaklarının olduğunu söyledi. Alsancak, Berk Gürman’ın parayı ödememesi halinde cezaevine gireceğini de belirtti. Gürman’ın, parayı ödemesi halinde ise cezanın infazı durdurulacak.

İkizi olan Öykü Gürman ise evlendiği Yavuz Bingöl ile 7 ay süren evlliğini geçtiğimiz günlerde tek celsede bitirmişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 11:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol