banner200
banner235
banner225
15 Nisan 2016 Cuma 17:40
Ortaya çıkan bu belgelerle KAİMDER, çocuk istismarı davasına müdahil olamaz
banner188
banner213
banner230

Çocuk istismarında ihmali ve yasadışı öğrenci evi açmaktan re’sen soruşturma açılması gereken KAİMDER “zarar gördüğü” gerekçesiyle davaya müdahil olmak için verdiği dilekçede şunları söyledi;

Gazeteport'un haberine göre; “KAİMDER, bu evlerin yönetimi ve işletmesiyle ilgili de bir dahli, ya da yönetim faaliyeti olmamıştır. Müvekkilim derneğin faaliyeti, zaruret içindeki öğrencilere dernek imkanları nisbetinde maddi yardım yapmak olup, iddia edildiği gibi bu evlerin dernek ile bağı hiçbir zaman olmamıştır. Bu türden bahsi geçen ev ya da evler bağımsız olup, öğrencilerin velileri tarafından resen idare edilmiştir. Bu veliler genel olarak KAİMDER üyesidir. Bunun dışında dernek ile bir bağları yoktur. Evlerin ise KAİMDER ile hiçbir bağı olmamıştır. Buna rağmen sanığın KAİMDER ismi kullanması, dernek faaliyetlerinde dernek üyesi olmadığı halde KAİMDER ile resmedilmesi (Sanık Karaman İmam Hatip Lisesi mezunu olmaması nedeniyle üyelik şartları taşımamaktadır), Karaman ili cemiyet hayatında yer edinmek için KAİMDER ile organik bağı varmış gibi davranmış olması, dernek yöneticilerinin güven ve iyi niyetini istismar etmesi, saydığımız şekil ve yöntemle gerçek kişiliğini maskelemesi, bunun sonucunda basın ve yayın yoluyla derneğin ve mensuplarının isminin yıpratılmasına, karalanmasına sebep olması derneğin ve mensuplarının mağduriyetine neden olmuştur. Yukarıda saydığımız nedenlerle suçtan zarar gören olarak davaya müdahil olma talebimizin kabulünü talep ederim.”

Müdahil dilekçesinde yer alan  “Evlerin Kaimder ile hiç bir bağı olmamıştır” tamamen yalan.

18 Mart 2014 tarihinde yerel gazetelerde yer alan davette KAİMDER Başkanı Tevfik Baran “KAİMDER yurdunda/ev kalan imam hatip ortaokulu 6.sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen programa” davet ediyor..

Yine Bir Kaimder evi etkinliği  “7 Güzel Adamın İzinde On Güzel Çocuk”. 11 Haziran 2014. Davet haberinde KAİMDER Başkanı Tevfik Baran imzası var.

KAİMDER Başkanı Tevfik Baran’ın davet ettiği etkinlikler yerel haber sitelerinde de haber oldu. Halen tecavüz suçundan tutuklu olan öğretmen Muaharrem B’de etkinlik sonrası sahneye çıkarak öğrencilerle seyircileri selamladı. Karaman’daki rezalet ortaya çıktıktan sonra bu haberler yerel sitelerden silindi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 17:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol