banner200
banner222
01 Şubat 2016 Pazartesi 16:00
Örgüt lideri Sedat Peker'den Can Dündar'a idam tehdidi
banner188
banner213
banner230

İmzaladıkları Barış Bildirgesi nedeniyle akademisyenleri  “Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” sözleriyle tehdit eden Sedat Peker, bu defa gazetecilik faaliyetleri nedeniyle tutuklanan Gazeteci Can Dündar'ı tehdit etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakınlığı bilinen Organize Suç Örgütü Lideri Peker, Dündar “Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin” diye seslendi ve şöyle devam etti: “Benim gibi düşünen biri cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse sizlerin asılması olacaktır.”

İLGİLİ KÖŞE YAZISI: Keşke katil olsaymışız

Dündar iki gün önce gazetemizde yayınlanan köşesinde “Keşke katil olsaymışız. Sadece kalemi ele alıp yazı yazdığımız, haber yaptığımız için tutukluyuz ve iki kez müebbet (yetmedi 30 yıl da bonus) cezamız isteniyor ya… Kimler tutuksuz yargılanıyor, diye merak ettim” diyerek Peker’i işaret etmişti.

Bugün kişisel internet sitesinde Dündar’ı hedef alan Peker, Bayırbucak Türkmenlerine giden TIR’ların durdurulması nedeniyle binlerce bebek ve çocuğun şehit olduğunu savunarak şunları kaleme aldı: “Senin gibi paralel yapının diğer sadık maşaları bile benim için en fazla suç örgütü lideridir diye bildiler. Sen ise vatan hainliğiden yargılanan birisin. Yani ülkene, milletine, tüm kutsal değerlerine ihanet etmekten yargılanıyorsun. Benim ismimin herhangi bir kriminal suçluyla karşılaştırılmasına belki tahammül edebilirim. Ancak vatan hainliğinden yargılanan birisiyle kıyaslanmayı hiç kusura bakma ama kendime zul kabul ederim.”

BANA BÜYÜK BİR MEDYA GRUBU KURDURTMAYIN

Dündar nezdinde gazetecilere de tehditler savurmaktan geri durmayan Peker, “Sizi kibar bir şekilde uyarmak istiyorum. Bana karşı adil olmayan bu davranışlarınıza devam ederseniz; bu işin sonunda beni de basın sektörüne çok hızlı bir şekilde dahil ettirirsiniz. Sadece kişisel sayfalarımla bile sizinle baş edebiliyorken, bir de büyük bir basın grubu oluşturarak sizi nasıl rezil edeceğimi isterseniz bence bir daha düşünün” ifadelerini kullandı.

Peker şöyle yazdı: “Çünkü benim gibi düşünen on milyonlarca insandan bir tanesi cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse Bayırbucak’ta şehit olan çocuklara ve bebeklere misilleme olarak sizlerin asılması olacaktır.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 01.02.2016 16:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol