banner200
banner222
07 Mayıs 2016 Cumartesi 12:41
Önce erkek oldu sonra hamile kaldı
banner188
banner213
banner230

İzlanda'da yaşayan Henry Steinn bir kadın olarak dünyaya geldikten sonra cinsiyet değiştirerek erkek oldu.

Henry, hormon tedavisi sürerken aynı zamanda erkek arkadaşıyla da aynı evde yaşamaya başladı. Ancak onları farklı bir sürpriz bekliyordu. Hala kadın cinsiyetine dair işlevleri süren Henry hamile kaldı.

"HİÇ ÖNYARGI İLE KARŞILAŞMADIM MUTLUYUM"

Çocuk sahibi olmayı düşünmemesine rağmen Henry bunun için hayatındaki belki de tek fırsat olduğu için aile kurmaya karar verdi. Geçtiğimiz Şubat ayından beri sevgilisi Thorir Leo Petursson ile birlikte olan ama yıllardır arkadaş olan Henry durumunu şöyle anlatıyor, "Burada yaşayan herkes benim seçimlerimden haberdar ve gerçekten önyargı ile karşılaşmadığım için memnunum. Hiçbir zaman kendimi yüzde yüz erkek gibi hissetmesem de yine de bu cinsiyete ait olmaktan dolayı daha mutluyum. Bebeğimi emzirmeyi bıraktıktan sonra hormon tedavime devam edeceğim."


BÜYÜKBABANIN KAFASI KARIŞIK

2014 yılında ailesine cinsiyet değiştirme ameliyatı olmayı planladığını söyleyen Henry'nin babası da şu anda kafasının karışık olduğunu belirtiyor, "Kızımın oğlum olacağını öğrendikten sonra bir de bebeği olacağını ve kızı olacağını öğrendim." (Hürriyet)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.05.2016 12:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol