banner200
banner222
11 Şubat 2016 Perşembe 20:00
Öldürülen kadınlar çırılçıplak teşhir edildi... Valilikten açıklama geldi
banner188
banner213
banner230

Hacı Lokman Birlik'in cesedinin zırhlı polis aracının arkasında sürüklendiği Şırnak'ta, bu kez de Cizre ilçesinde bir vahşet yaşandı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ilçede operasyonların bittiği yönündeki açıklamasının ardından Cizre'de iki kadın cesedi bulundu.

JINHA'nın haberine göre, öldürülen iki kadının cesetleri, çıplak halde fotoğraflanarak teşhir edildi. Kadınlara ait fotoğraflar, sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Fotoğraflar için Şırnak Valiliği'nden açıklama geldi: Cizre ilçesiyle hiçbir alakası yok

Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi'nde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan öldürülen bir kadının çıplak fotoğraflarının Cizre ile ilgili hiç bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Valilik açıklamasında bu tür girişimlerin Cizre'de başarıyla sonuçlandırılan operasyonlara gölge düşürülmeyi ve güvenlik güçlerini itibarsızlaştırmayı amaçladığı vunrgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Cizre ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak güvenlik güçlerimizce 15 Aralık'tan itibaren sürdürülen operasyonların başarıyla sonuçlandığının açıklanmasını takiben bazı sosyal medya hesapları üzerinden başarıya gölge düşürmeye ve güvenlik gücü mensuplarımızı halkımız nazarında itibarsızlaştırmak amacıyla kaynağı belli olmayan bazı fotoğrafların sosyal medya da servis edilmesi suretiyle karalama kampanyasına yönelik olarak paylaşımlarda bulunulduğu tespit edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz tüm iş ve işlemlerini ilgili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda hukuk çerçevesinde gerçekleştirmektedirler. Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafların İlimiz Cizre ilçesiyle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Güvenlik güçlerimiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada halkımızın refahı ve güvenliği için çalışmaya devam edeceklerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 11.02.2016 20:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol