banner200
banner225
27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:01
Okulların açılış tarihi karmaşası... MEB, bakanı yalanladı
banner188
banner213
banner230

15 Temmuz darbe girişimi sonrası çok sayıda öğretmenin lisaniptal edilmiş birçok özel okul kapatılmıştı. Bu gelişmeler nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyordu. Bu sabah Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından okulların açılış tarihinin gecikeceği  açıklandı. Yandaş Akşam gazetesi, bu açıklamayı "İsmet Yılmaz yazılı açıklama yaptı" diye duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Malum sebeplerden dolayı okulların açılışı gecikecektir. Okulların 3 Ekim 2016'ya kadar açılmasını bekliyoruz.Durum netleştikçe duyuracağız" yazdı. 

 

MEB, Bakan İsmet Yılmaz'ı yalanladı 

Milli Eğitim Bakanlığı Akşam'ın haberinin ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, okulların açılış tarihinde gecikme olmayacağı 19 Eylül'de ders başı yapılacağı belirtildi. Açıklama şöyle: 

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.07.2016 13:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol